Systém Electro-Voice – EVA skvěle ladí s ozvučením historických prostor či kostela

Systém Electro-Voice – EVA skvěle ladí s ozvučením historických prostor či kostela

Reference

Instalační společnost Sound Planning nasadila pro ozvučení kulturní památky line array systém EVA. Tento elegantní systém je ideální řešením pro ozvučení jak historických a památkáři chráněných objektů, tak i divadel, společenských sálů či multifunkčních prostor.

Systém EVA byl využit pro kongregační kostel v Coral Gables nedaleko Miami, který byl postaven v roce 1923 a v roce 1978 zapsán do národního registru historických památek USA. Svatostánek vybudovaný ve stylu španělského koloniálního obrození se dočkal nového ozvučovacího systému. Instalační společnost Sound Planning zvolila pro zvukové pokrytí celého prostoru závěsný systém Electro-Voice EVA (Expandable Vertical Array).

Zvukové pokrytí celého prostoru kongregačního kostela ve floridském Coral Gables obstarává jediný line array Electro-Voice EVA

Již z našeho prvního setkání velmi jasně vyplynulo, že místní kongregace má velmi silný vztah k hudbě. Jakmile jsem v kostele uviděl koncertní křídlo Bösendorfer, pochopil jsem, že to myslí vážně. Ihned jsem také věděl, že pro roli hlavního ozvučovacího systému bude ideálním kandidátem line array systém Electro-Voice EVA. Nejde o velký prostor, proto stačilo použít jeden centrální array se třemi moduly EVA, které by u konvenčního systému odpovídaly šesti reprosoustavám. Systém jsme instalovali u stropu mezi odhalenou trámovou konstrukci. Jeho nejnižší bod se tak nachází ve výšce přibližně 6,5 metru nad podlahou. Trámoví je z tmavého dřeva a černé reproboxy se v něm i s kabely vizuálně ztrácí. Historická architektura budovy zůstává nedotčena, systém EVA vypadá a zní fantasticky.

Dave Armstrong , Sound Planning

V každém modulu EVA se ukrývají dvě line array soustavy čítající celkem dva 8“ woofery a čtveřici 1,25“ kompresních driverů uchycených na bezeztrátových vlnových konvertorech Hydra. Kompaktní ozvučnice bez viditelného hardwaru pro rigging jsou navrženy tak, aby co nejméně rozptylovaly zraky posluchačů. Moduly EVA jsou dodávány ve čtyřech konfiguracích s odlišnými fixními úhly, které lze pro zajištění ideálního pokrytí daného prostoru různě kombinovat.

Závěs použitý v Coral Gables obsahuje tři moduly EVA-2082S s progresivním řešením disperze zvuku. Pro účely „dlouhého dostřelu“ až na balkón využívá horní box užší pokrytí v úhlu 90° x 6°. Střední modul pokrývá zadní prostor v úhlu 90° x 20°, zatímco spodní box v konfiguraci 120° x 20° obstarává přední lavice. Pro reprodukci současné – moderní hudby s vyššími nároky na odezvu v basech je v kostele rovněž připraven pojízdný vozík s jedním subwooferem Electro-Voice EKX-15SP s vlastním napájením.

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších menších i větších prostor v interiéru či  exteriéru? 

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com