Švédský rozhlas Sveriges Radio AG si za svůj interkomový IP systém zvolil Trilogy Gemini

Švédský rozhlas Sveriges Radio AG si za svůj interkomový IP systém zvolil Trilogy Gemini

Reference

Společnosti Trilogy Communications a Clear-Com spojily své síly u provozovatele švédského veřejnoprávního rozhlasového vysílání – Sveriges Radio AB, který nechal ve svém stockholmském zázemí nainstalovat nový interkom vycházející z maticového systému Trilogy Gemini III.

Záměrem Sveriges Radio byla snaha nahradit starší interkom novým systémem, který se bude spoléhat na IP řešení. Součástí zadání bylo také speciální přání samostatného systému s nezávislými panely, který by nebyl omezen platformami v jednotlivých studiích. Za vzájemné spolupráce zástupců společnosti Mediability (firma pověřená realizací) a odborníků z Trilogy Communications bylo vypracováno řešení založené na interkomovém systému Gemini III. Bylo vyhověno specifickým požadavkům na řešení klíčovacích tlačítek a realizaci hlášení „obsazeno“, čímž umožnili, aby systém Trilogy pracoval podobným způsobem, jako systém, který byl v SR použit dříve. Spuštění nového řešení jasně potvrdilo, že systém Trilogy je možné provozovat po síťovém IP protokolu.

Nové řešení je tvořeno maticovým interkomovým systémem Gemini III se 64 porty a 64 DSP kanály, MADI/AES a IP rozhraními. Zatímco se v jednotlivých studiích nachází 43 desktopových (20talčítkových) desktopových panelů (zapojených přes IP), do režií bylo umístěno 6 rackových (30tlačítkových) panelů (opět zapojených přes IP protokol). Systém lze ovládat také dálkově pomocí aplikace s virtuálním panelem. Každý panel je možné na základě požadavků nakonfigurovat zvlášť. Systém se mimo jiné vyznačuje také funkcí skupinového hovoru – „group talk“, která byla vyvinuta speciálně pro potřeby SR.

„Řešení použité v SR vychází z maticového systému Gemini a snoubí v sobě provozní a instalační jednoduchost se sofistikovanými funkcemi. Tato kombinace pomáhá produkčnímu týmu vést jasnou a včasnou komunikaci v průběhu celého živého vysílání,“ vysvětluje John Sparrow, systémový expert společnosti Trilogy Communications.

 • Přehled systémů Clear-Com v našem produktovém katalogu ZDE.

Chcete se o systémech Clear-Com a možnostech jejich využití dovědět více?

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com