Sportovní zážitek nové generace pomocí technologií Starlink a Peplink

Sportovní zážitek nové generace pomocí technologií Starlink a Peplink

Reference

Nadnárodní společnost se sídlem v Japonsku buduje sportovní arénu nové éry, jejíž otevření je plánováno na podzim roku 2025. Aby společnost nabídla sportovní zážitek nové generace, hodlá využít digitální technologie pro živou produkci přímo na místě, a přenést tak emoce ze hry nejen na obří obrazovku uvnitř stadionu, ale také do pojízdných vozidel vybavených AR a VR technologií, které budou vysílány do okolí.

duben 2024

Pro uskutečnění plánu sportovního zážitku nové generace bude klíčové rychlé a spolehlivé připojení. S ohledem na to se společnost obrátila na společnost Peplink, aby jí poskytla robustní, adekvátní řešení.

Výzva

Výzva

Výzvou je v tomto případě nejen aréna, ale i vozy na roadshow. 

Při živé produkci a streamování je sice potřeba velká šířka pásma, ale 10 000 diváků při plné kapacitě přetíží místní mobilní síť. Společnost se proto nemůže spolehnout na LTE ani 5G v aréně. Satelity na nízké oběžné dráze (LEO) jsou dobrou volbou, někdy však může být problémem latence a spolehlivost.

Vozy na roadshow se obvykle nemohou kvůli své mobilitě spoléhat na pevné linky. Ale co se týče mobilního připojení, síla signálu vždy kolísá v závislosti na lokalitě. Žádný poskytovatel internetu nemůže zaručit konzistentní výkon ve všech oblastech.

Řešení

Řešení

Řešení společnosti Peplink navržené pro tuto společnost zahrnuje dva špičkové modely z široké řady routerů, Balance 2500 EC a BR2 Pro. Přestože jsou nainstalovány na různých místech, oba jsou hladce integrovány se systémem Starlink.

Balance 2500 EC je impozantně výkonný router, který zvládne i ty nejnáročnější činnosti. Jeho propustnost 30 Gb/s je přesně to, co se v aréně potřebuje. Díky 8 portům GE WAN a 2 portům SFP+ WAN dokáže tento router spojovat více připojení, která přicházejí přes kabely, v tomto případě kombinuje 2 kabelová připojení a 2 připojení Starlink.

Když se Balance 2500 EC připojí ke SpeedFusion Connect, virtuálnímu koncovému bodu Peplinku, vytvoří se SpeedFusion tunel. Uvnitř tohoto tunelu jsou všechna 4 připojení – ačkoli pocházejí z různých internetových zdrojů – spojena dohromady pomocí technologie Peplink Bandwidth Bonding, jedné z patentovaných technologií společnosti Peplink. Výsledkem je vysoká šířka pásma a vysoká rychlost potřebná pro živou produkci a streamování.

Pokud je potřeba větší redundance (záložní připojení), může být alternativou modulární EPX. Nejenže nabízí stejnou propustnost routeru jako Balance 2500 EC, ale také umožňuje uživatelům přizpůsobení routeru pomocí FlexModule Plus. Do tunelu tak lze spojovat další mobilní připojení vložením LTE nebo 5G FlexModule Plus. To vede k ultrarychlé a spolehlivé síti.

Stejně jako aréna, vozy pro roadshow mají pádné důvody pro vybavení výkonným routerem, a právě zde přichází na řadu BR2 Pro. Tento mobilní router s vestavěnými duálními 5G modemy nabízí integrovanou redundanci a dvojnásobnou rychlost 5G. Do sítě také integruje Starlink prostřednictvím kabelu připojeného k jednomu z jeho portů WAN.

BR2 Pro se připojuje k Balance 2500 EC v aréně a vytváří tunel, který spojuje 2x 5G a 1x Starlink. Kromě zvýšené rychlosti a bezkonkurenční spolehlivosti to společnosti přináší další výhodu – může zabezpečit každý vůz pro roadshow vzdáleným přístupem a všemi funkcemi SpeedFusion, a to i bez veřejné nebo pevné IP adresy.

Výsledek

Výsledek

Díky funkci Hot Failover se Starlink a kabelové nebo mobilní připojení navzájem plynule zálohují. Síť dosahuje výjimečně vysoké úrovně spolehlivosti a zajišťuje nepřerušovanou živou produkci, streamování a AR/VR. Funkce Bandwidth Bonding zároveň umožňuje propojit všechny tyto internetové zdroje a zajistit tak rychlost a šířku pásma potřebnou pro všechny požadované a náročné aktivity.

Žádná internetová služba nemůže být řešením všech problémů s připojením, ale zařízení Peplink, která se specializují na konektivitu, dokáží efektivně řešit jakékoli výzvy s připojením, bez ohledu na jejich složitost.

Chcete se dovědět více o možnostech využití technologií Peplink a Starlink. Hledáte řešení nepřerušitelné konektivity, výkonného a stabilního připojení k internetu, ať už pro vaše podnikání nebo volnočasové aktivity?

Milan Rakowski

milan.rakowski@audiopro.cz+420 736 171 561

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com