Společnost DPA Microphones trefila do černého s držitelem třiadvaceti cen Grammy, zvukařem a producentem Al Schmittem

Společnost DPA Microphones trefila do černého s držitelem třiadvaceti cen Grammy, zvukařem a producentem Al Schmittem

Reference

Nástrojové mikrofony DPA d:vote™ skrývají sytý, nádherný, nezkreslený zvuk v malém, nenápadném balení.

ětšině lidí není třeba Al Schmitta vůbec představovat. Během uplynulých padesáti let tento uznávaný zvukař a producent úzce spolupracoval s neuvěřitelným počtem zástupců hudební smetánky včetně takových hvězd jako Frank Sinatra, Michael Jackson, Celine Dion, Paul McCartney nebo Michael Bublé. Pro Schmitta je zásadním kritériem pro úspěšný projekt výběr kvalitní techniky. Když dostal příležitost vyzkoušet nástrojové mikrofony DPA d:vote™. 4099P pro klavír, výsledky byly doslova velkolepé.

„Svoje první mikrofony DPA jsem dostal jako dárek od někoho, kdo byl ve Francii ve skupině, které jsem přednášel v rámci lekcí 'Mix with the Masters'“ říká Schmitt. Jde o týdenní seminář o hudební produkci, který se koná v jižní Francii a vedou ho prvotřídní světoví producenti. Diskutovali jsme o mikrofonech a já jsem řekl, že bych rád někdy vyzkoušel mikrofon DPA d:voteTM 4099P, a než jsem se nadál, jeden můj student mi ho věnoval. Jejich zvuk je skvělý a od té doby je stále používám.“ .

Schmitt v poslední době používal mikrofony DPA během nahrávání desek s některými významnými hudebníky. „Je skvělé, když můžete použít mikrofony DPA při nahrávání hudebního alba,“ říká Schmitt. „Muzikant si sedne za klavír a nemá ani ponětí, že uvnitř jsou schované nějaké mikrofony. Modely d:voteTM 4099P jsou maličké, nenápadné a dokonale se hodí pro studiové nahrávky. Díky tomu, že jsou tak malé, dokážeme je při nahrávání lépe izolovat.“

Vzhledem k tomu, že Schmitt na svých nahrávkách nepoužívá ekvalizéry, je zvuk používaných mikrofonů výjimečně důležitý. „Nástrojový mikrofon d:vote™ 4099 je vynikající, nádherný, prvotřídní mikrofon,“ říká Schmitt. „Kvalitou se vyrovná velkému membránovému mikrofonu, přitom ho ale můžete umístit tak, aby nepřekážel a nebyl vidět, a stejně získáte úžasný zvuk. Mám v úmyslu používat mikrofony DPA i během svých dalších projektů a příště je chci vyzkoušet na tom-tomech.“

Al Schmitt je držitelem dvaceti cen Grammy®, dvou cen Latin Grammy a ceny Trustees Grammy za celoživotní přínos hudebnímu průmyslu. Pomohl plejádě hudebních hvězd získat ohromujících 160 zlatých a platinových desek. V roce 2015 si vysloužil svoji vlastní hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy.

Mohlo by vás zajímat – související článek:
7 postřehů a rad o práci se zvukem ve filmovém průmyslučtětě zde…

Chcete se i vy osobně seznámit s mikrofony DPA nebo si vyzkoušet některý mikrofon z naší nabídky? Rádi vám poradíme.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com