Špičkový lounge bar Carpe Diem s ozvučením od Electro-Voice a Dynacord

Špičkový lounge bar Carpe Diem s ozvučením od Electro-Voice a Dynacord

Reference

Lounge bar Carpe Diem v indické Kalkatě si po srovnávacím testu vybral jako ozvučovací systém reproduktory Electro-Voice a zesilovače Dynacord. Majitelé nového klubu přímo na místě provedli přísné srovnávací testy ozvučení několika konkurenčních produktů, aby si nakonec vybrali reproduktory Electro-Voice a DSP zesilovače Dynacord. 

září 2023

„Klub Carpe Diem se nachází na velmi prestižním místě v blízkosti nejlepších klubů ve městě," vysvětluje Dipankar Sengupta ze společnosti Bosch, která je dodavatelem projektu. „Aby mohli majitelé svým sousedům úspěšně konkurovat, nezbytně potřebovali svůj klub vybavit prvotřídním zvukovým systémem. Protože se jednalo o nováčky v oblasti profesionálního audia, navíc s určitým rozpočtem, navrhli jsme uspořádat ‚produktový rozstřel‘ mezi konkurenčními dodavateli, ve kterém jsme s produkty Electro-Voice a Dynacord zvítězili a tento projekt získali.“

Modely reproduktorů z portfolia Electro-Voice byly vybrány tak, aby odpovídaly potřebám různých prostor klubu, tj. od kompaktních modelů EVID a ZX1i pro povrchovou montáž v barové a restaurační části až po výkonnější modely EKX a EVF, které byly nainstalovány v hlavním sále, kde se konají různé DJské sety, eventy a sportovní přenosy na velkoplošných obrazovkách.

Čtyři 15palcové full-range reproduktory EKX-15 v kombinaci se dvěma 15palcovými subwoofery EVF-2151D slouží jako hlavní systém v sále, který pokrývá společenský sál a taneční parket. V patře klubu se nachází mezzaninový prostor se sedadly v divadelním stylu a čtyřmi 8palcovými dvoupásmovými full-range reproduktory ZX1i. Do místností pro privátní akce a večeře dodavatel nainstaloval čtyři 12palcové EKX-12 podpořené párem 18palcových subwooferů EKX-18S. O jemnější ozvučení „chillout zóny“ se v neposlední řadě postaral kompaktní pár reproduktorů EVID 6.2 a 15palcový model ZLX-15P, který mohou vystupující DJs využívat jako monitor.

Instalované reproduktory jsou buzeny dvoukanálovými zesilovači Dynacord řady L-Series. Většinu práce odvádí čtveřice zesilovačů L3600FD (2x 1800 wattů), k nimž se v racku připojují modely L1800FD (2x 900 W) a L1300FD (2x 650 W).

„Ve spolupráci se systémovým integrátorem jsme byli schopni dodat přesně to, co si majitelé pro svůj klub představovali, a také to, co přesně odpovídalo možnostem jejich rozpočtu,“ dodává Sengupta. „Jsme přesvědčeni, že si při případném rozšiřování provozu technologie Electro-Voice a Dynacord vyberou znovu.“

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších prostor? Od obchodů, restaurací, sportbarů, fitness až po sportovní haly, tělocvičny, stadiony.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com