SFC Energy, partner AG Group, vybavila belgické armádní složky přenosnými zdroji energie – palivovými články.

SFC Energy, partner AG Group, vybavila belgické armádní složky přenosnými zdroji energie – palivovými články.

Reference

Po úspěšném nasazení palivových článků firmy SFC v rámci francouzských obranných složek, a také u mnoha francouzských a belgických bezpečnostních složek se nyní společnost AG Group zasadila také o to, že si toto řešení pro mobilní a skryté napájení zvolily za své i speciální jednotky belgických ozbrojených sil.

Společnost SFC Energy je přední světový dodavatel hybridních řešení pro mobilní i stacionární zdroje napájení. Belgické speciální síly budou využívat mobilní zdroje energie firmy SFC ke spolehlivému napájení vojenského vybavení během široké škály misí prováděných v často nehostinných podmínkách. Společnost AG Group je tvořena nezávislými experty s dlouholetou praxí v oblasti obranných a bezpečnostních projektů.

 • Systémy SFC Energy spolehlivě zajišťuje nesíťové napájení vojenského zařízení během několikadenních misí.
 • Palivové články typu JENNY 600S se vyznačují nízkou hmotností a přispívají jak k vyšší pohyblivosti vojáka, tak i k operativnosti celé mise.

Díky vysoké energetické hustotě paliva ve formě kapalného metanolu (sedminásobně vyšší hustota energie než u tzv. Lithium-iontové baterie) s sebou vojáci nesou více energie při minimální hmotnosti i objemu. V případě 96hodinové mise zajistí řešení od SFC v porovnání s konvenčními zdroji napájení úsporu až 80% hmotnosti. S takto výrazně sníženou hmotností během nasazení v poli zvyšují palivové články SFC JENNY 600S „nezávislost“ mise, její mobilitu a operativnost.

„Belgické speciální síly jsou nyní schopny plnit úkoly, které nejsou proveditelné s běžnými bateriemi, nebo by vyžadovaly enormní logistické úsilí. Nyní jsou také kompatibilní se silami NATO, které již palivové články a řešení distribuce nezávislých zdrojů enrgie firmy SFC ve svých misích využívají.“, říká Patrick Albert, spoluzakladatel společností AG Systems a AG Europe, které jsou partnery SFC Energy v zemích Beneluxu a ve Francii.

„Skutečnost, že se belgická armáda stává členem prestižní skupiny mezinárodních obranných sil, které při svých misích používají naše palivové články, nás velice těší“, říká Dr. Peter Podesser, výkonný ředitel SFC Energy AG. „Společně s tím, jak se dnes nejrůznější obranné složky stále více zaměřují na nová alternativní řešení v rámci plnění úkolů souvisejících s bezpečností a ochranou státu či společnosti, pozorujeme rovněž rostoucí poptávku po stěžejních produktech našeho portfolia – tedy po přenosných, mobilních i stacionárních a záložních zdrojích energie na bázi palivových článků.“

Palivové články SFC Energy používají četné mezinárodní obranné organizace NATO a PfP (Partnerství pro mír). Společnost SFC Energy také více než deset let úzce spolupracuje s armádami Německa a USA. Palivové články a příslušenství SFC nesou inventární čísla NATO. Všechny palivové články a „zásobníky“ firmy SFC mohou být v souladu s normou UN3473 přepravovány letecky. Logistika článků na bázi metanolu je mnohem jednodušší než v případě Li-ion baterií či Dieselu.

Chcete se o palivových článcích a možnostech jejich využití dověděr více?

David Marvan

david.marvan@audiopro.cz+420 736 439 999

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com