PTZ kamery Avonic pomáhají při výzkumu a diskusi v oblasti lidských práv

PTZ kamery Avonic pomáhají při výzkumu a diskusi v oblasti lidských práv

Reference

Nezávislé vědecké a výzkumné středisko NCHR (Norské centrum pro lidská práva) v Oslu využívá flexibilní a multidisciplinární audiovizuální řešení s PTZ kamerami Avonic, zprostředkovává tak záznam, vysílání a videokonferenční přenosy svých aktivit.

Při hledání nového audiovizuálního řešení, které by přispělo ke zlepšení práce na výzkumu v oblasti lidských práv, se organizace NCHR obrátila na společnost Scandec – norského dodavatele produktů značky Avonic. Scandec nabídl komplexní špičkové řešení, které by tomuto výzkumnému středisku pomohlo zajistit záznam, vysílání a videokonferenční přenos jeho aktivit. NCHR nyní může svou vědeckou činnost komunikovat s akademickými pracovníky a odborníky celého světa.

Řešení bylo postaveno na instalaci vysoce kvalitních PTZ kamer Avonic, s jejichž pomocí je možné pořídit křišťálově čistý obrazový záznam z proslovů, diskusí a přednášek, které se odehrávají v hlavním auditoriu NCHR.

PTZ kamery Avonic představují důležitou součást mnoha instalací v portfoliu tohoto dodavatele, a to hned z několika důvodů, které platí i pro situaci v NCHR. Za prvé, veškeré kamery v nabídce firmy Avonic poskytují mimořádnou úroveň obrazu, který uspokojí nároky klientů takřka za všech okolností, a který obrazové produkci výzkumných ústavů přináší výrazný prvek profesionality. Za druhé, díky značné interoperabilitě a kompatibilitě produktů značky Avonic mohou integrátoři (a koncoví uživatelé) pracovat efektivně a bez komplikací i s dalšími technologiemi. A konečně za třetí, snadná obsluha a spolehlivost PTZ kamer Avonic znamená, že koncový uživatel nebude po instalaci produktu potřebovat větší zákaznickou podporu. Odbavení jejich provozu zvládne totiž i osoba s menší zkušeností s audiovizuální technikou.

Proto bylo navrženo řešení s dotykovou obrazovkou, s jejíž pomocí je možné nastavit, zda je auditorium využíváno jako jeden nebo dva prostory. V režimu dvou místností mohou dvě kamery Avonic zachytit současně lektora i publikum. V zasedacích místnostech a společenském prostoru byly použity PTZ kamery řady CM Series, propojené s displeji Panasonic, stropními mikrofony a konferenčním systémem Biamp Devio. Všechny komponenty lze ovládat prostřednictvím jednoduchého dotykového panelu, který je umístěn na stole. Interní jednání jsou odbavena přes technologii AV-over-IP a opět potvrzují flexibilitu síťového a datového přenosu, který AV řešení firmy Avonic umožňují. 

Díky víceoborovému a poměrně flexibilnímu využití tohoto prostoru nepatřila instalace k nejjednodušším, NCHR provádí výzkum, výuku, organizuje debaty,  projevy a po celý rok pořádá řadu mezinárodních programů a videokonferencí. Auditorium využívají právníci, politologové, sociální antropologové, studenti sociální geografie a filosofie. Většina z nich nejspíš není v oblasti správy a obsluhy audiovizuálních nahrávacích technologií nijak proškolena. Proto zde také byla velká poptávka po intuitivním a snadno ovladatelném systému, který by se dokázal přizpůsobit úloze mluvčího nebo právě probíhající události. Produkty značky Avonic si s multidisciplinární povahou tohoto projektu velmi dobře poradily.

Scandec instaloval svá řešení do dvou zasedacích místností, společenských a stravovacích prostor, a samozřejmě také do hlavní posluchárny. V prostoru auditoria byla realizace projektu opět o něco složitější. Sál lze totiž využívat buď jako jeden velký prostor, nebo ho lze rozdělit na dvě menší místnosti. Bylo tedy nezbytné, aby se systém se dvěma PTZ kamerami Avonic dokázal těmto změnám přizpůsobit.

Instalace v NCHR dokonale demonstruje obrovský přínos akademickému a výzkumnému prostředí. Technologie firmy Avonic dostupným a účinným způsobem překonávají pomyslné hranice – usnadňují diskusi a umožňují kvalitní interaktivní komunikaci nejrůznějších odborných týmů. 

Potřebujete poradit s efektivním využitím audiovizuální techniky? Přinášíme řešení na klíč jak do menších (tzv. huddle) prostor, tak i velkých konferenčních sálů. Prezentace  – videokonference – ozvučení.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com