„První“ digitální soudní síň s technologií AV-over-IP

„První“ digitální soudní síň s technologií AV-over-IP

Reference

Ve snaze zefektivnit soudní řízení se ze soudního dvora v jurisdikci Abu Dhabi Global Market (ADGM) stal jeden z pilířů moderního světa. Bezpapírový soud ve Spojených arabských emirátech, který se řídí britským právem, patrně nebudete chtít zažít na vlastní kůži, přesto by mohl představovat budoucnost soudních síní.

Vzhledem k různorodé povaze informací, se kterými pracuje soudní líčení a které je podle potřeby nutné zprostředkovat každému právnímu zástupci, byla důležitou součástí této instalace otázka distribuce videa.

Digitální soudní síň byla postavena za použití modulárního distribučního systému NetworkHD 400 Series společnosti WyreStorm. Systém pracuje s technologií „video-over-IP“ a umožňuje přes otevřenou matici připojit jakýkoliv zdroj. 

„Vzhledem k objemu distribuovaného videa jsme chtěli použít technologii HDMI-over-IP. V soudní síni se nachází 27 stolů, vždy se třemi obrazovkami, a také 12 velkoformátových displejů s obsahem, který mohou ovládat operátoři v řídící místnosti i uživatelé pracující u stolů v síni. Přenos videa přes IP nám poskytl potřebnou flexibilitu a zároveň jsme vytvořili řešení, díky kterému bude možné soudní síň v průběhu let vylepšovat. Výběr nám usnadnil také spolehlivý provoz enkodérů WyreStorm,“ vysvětluje Richard Page, vedoucí technických projektů společnosti Opus 2, která byla zodpovědná za technické vybavení.

Konfigurace přepínání video matic nebyla jednoduchá, protože dostupných zdrojů pro distribuci je pouze kolem osmi a musely být dostupné pro více než 70 zobrazovacích zařízení. Každý právní zástupce a soudce má vlastní zdrojový monitor a také dva další monitory pro centrálně distribuované zdroje, které si mohou vybrat z decentralizovaného systému WyreStorm. Technologie AV-over-IP řady NHD 400 byla perfektním řešením, které doporučila společnost Opus 2.

Chcete se dovědět více o produktech značky WyreStorm a využití jejich technologií pro distribuci signálu? Ideální systémové řešení pro státní správu, kanceláře, restaurace, sport bary,...

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com