Prolomení bariér obousměrné týmové spolupráce – jednoduché řešení pro firmy a vzdělávací instituce

Prolomení bariér obousměrné týmové spolupráce – jednoduché řešení pro firmy a vzdělávací instituce

Reference

Techniky spolupráce určené k podpoře účasti ve třídách prokazatelně přinášejí lepší výsledky ve vzdělávání.  Aktivní učení je výuková metoda, která zapojuje studenty do procesu vzdělávání. Je navržena tak, aby podporovala interakci studentů se spolužáky, učiteli a látkou. Ačkoli byla technologie Solstice Active Learning společnosti Mersive Technologies  vyvinuta speciálně pro trh vysokoškolského vzdělávání, aktivní směrování videa je užitečným nástrojem i pro firemní týmovou komunikaci a spolupráci.

Přestože bylo prokázáno, že učebny s aktivním vzděláváním zvyšují úspěšnost a pozornost studentů, přijetí technologického modelu aktivního vzdělávání bylo v minulosti omezeno kvůli vysokým nákladům a složitosti hardwaru. Tradiční produkty pro aktivní učení navíc vyžadovaly vlastní hardware a specializované programování, nákladné a časově náročné zprovoznění produktu a nekonzistentní uživatelské zkušenosti.

Společnost Mersive Technologies, Inc. překonává bariéry aktivního učení díky své stěžejní platformě pro spolupráci Solstice. Solstice Active Learning, softwarové řešení pro směrování videa pomocí Solstice Pods, je navrženo tak, aby zpřístupnilo aktivní učení tím, že eliminuje vysoké režijní náklady a složitost tradiční technologie aktivního učení. Technický ředitel a zakladatel společnosti Mersive Christopher Jaynes, který je rovněž bývalým profesorem na univerzitě v Kentucky, při vývoji technologie Solstice Active Learning spolupracoval se špičkovými vzdělávacími institucemi po celém světě a zaměřil se na odstranění bolestivých míst, s nimiž se potýkají tradiční technologie aktivního učení. Jaynes pochopil, že naprostá většina škol chce poskytovat systémy aktivního učení, ale kvůli ceně může nasadit pouze jeden nebo dva systémy. Je pak obtížné přijmout aktivní výuku, když je v kampusu k dispozici pouze omezený počet systémů.

Solstice Active Learning poskytuje uživatelům flexibilní řešení pro navrhování a využívání prostředí s více obrazovkami - ideální pro místnosti pro aktivní výuku, či firemní spolupráci. Aplikace Solstice Active Learning využívá intuitivní rozhraní typu drag-and-drop, které uživatelům umožňuje virtuálně navrhnout a zprovoznit místnosti během několika minut. Moderátoři pak mohou prostřednictvím aplikace snadno směrovat video nebo vysílat zprávy na displeje účastníků jednání, školení, výuky,... Studenti mohou sdílet obsah prostřednictvím webových prohlížečů, AirPlay, Miracast nebo aplikace Solstice. 

 Společnost Mersive Technologies je připravena i nadále vylepšovat Solstice o nové aktuální funkce, jako je agnostická integrace videokonferencí a monitorování obsazenosti místností - a zároveň bude poskytovat vynikající zážitek ze spolupráce více účastníků.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné prezentační či videokonferenční techniky? Open space prostory, malé i velké zasedačky vybavujeme na klíč, na míru vašim potřebám.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com