Produkční štáby jedné z nejvytíženějších scén komunikují pomocí interkomu Clear-Com

Produkční štáby jedné z nejvytíženějších scén komunikují pomocí interkomu Clear-Com

Reference

Resorts World Theatre patří mezi nejnavštěvovanější víceúčelové sály v proslulém Las Vegas. Scéna s  kapacitou 5000 míst hostí bezpočet koncertních a zábavních show světových superhvězd. Výjimečný prostor, který navrhla montrealská společnost Scéno Plus, je plný inovativních a moderních technologií (například AV over IP), jež pomáhají vytvořit zcela pohlcující divácký zážitek. Vzhledem k formátu a složitosti místní produkce byl při realizaci této scény jednou z provozních priorit špičkový interkom, který by dokázal ve všech prostorách zajistit naprosto spolehlivou a zřetelnou komunikaci

duben 2023

K zajištění kompletního systémového řešení ambiciózního projektu, jenž v sobě integruje obrazové, zvukové i světelné technologie, byla přizvána společnost Solotech – světový lídr v oblasti audiovizuální a zábavní techniky, a také dlouholetý partner společnosti Clear-Com! Praktický a přitom moderní koncept divadla je přizpůsoben nejen rezidentním umělcům, kteří představují nedílnou součást fenomenální lasvegaské zábavy, ale i hostujícím interpretům, DJům, hudebním skupinám a velkým firemním eventům. Součástí projektu a instalace AV technologií bylo také vybudování denního klubu Ayu, nočního klubu Zouk a přidružených restaurací a salónků Fuhu a Red Tail.

V případě tohoto divadla jsme se všichni drželi jasného cíle – navrhnout a integrovat systém, který by dokázal umocnit divácký zážitek i prožitek samotných účinkujících. Realizace projektu probíhala v době pandemických omezení a my jsme se museli vypořádat s náročnou logistikou. Přesto se nám podařilo zajistit veškeré technologie, dokončit prostory včas a vše připravit pro velkolepé slavnostní otevření.

Aaron Beck, Business Development Manager – Solotech

Jednou z nejdůležitějších technologií pro úspěšné odbavení živých produkcí představují komunikační systémy, především pak interkomy. Společnost Solotech si řešení od firmy Clear-Com zvolila mimo jiné také kvůli snadnému použití. Lze je použít takřka okamžitě jen s minimálním zaškolením domácího či hostujícího personálu.

 

Komunikační systém je postaven na digitálním maticovém interkomu Clear-Com Eclipse HX, který v místě dění produkčním týmům zajišťuje obousměrnou komunikaci. Eclipse pracuje s připojením typu „point-to-point“ i „one-to-many“, podporuje konferenční připojení, nabízí rozšiřitelnou konektivitu a slouží jako hub pro propojení zvukových kanálů s různými možnostmi konektivity. Je vybaven kartou s rozhraním Dante, která vyhovuje nárokům místních technologií typu Audio-over-IP a optimalizuje přenosy zvukového signálu přes IP.

„Potřebovali jsme najít jednoduchý způsob, jak integrovat signály interkomu s infrastrukturou AoIP, a také jak poskytnout uživatelům možnost přenášet po síti více zvukových kanálů do zařízení, která podporují protokol Dante. Díky Clear-Comu jsme produkčním týmům dokázali zajistit flexibilní, nízkolatenční a vysoce kvalitního spojení. V divadle se střídá hned několik produkcí, přičemž někteří účinkující a jejich týmy jsou plně vybaveni vlastním komunikačním zařízením, které potřebují zcela bezproblémově propojit s místním systémem. Jednoduchost a modulární povaha nástrojů Clear-Com umožní těmto týmům snadno nastavit vlastní workflow.

Aaron Beck, Business Development Manager – Solotech

Schopnosti systému Eclipse zde navíc rozšiřují interkomové IP panely řady V-Series. Tyto tlačítkové panely s vestavěnou IP konektivitou se používají pro účely pevných instalací, zajišťují přímou point-to-point komunikaci a navyšují počet partyline kanálů, čímž ještě více posilují flexibilitu celého systému.  K tomu, aby členové týmu mohli pohodlně komunikovat a zároveň se bez omezení pohybovat ve všech prostorách, byl využit plně duplexní digitální bezdrátový interkomový systém FreeSpeak II, včetně základnových stanic, vysílačů, softwaru a beltpacků.

Dalším nedílným prvkem interkomového systému v Resorts World Theatre je osmikanálový digitální partyline systém Clear-Com HelixNet, který kromě IP konektivity nabízí plně duplexní audio a funkce pro skupinovou komunikaci. Jedna jediná základní stanice podporuje až 24 beltpacků HelixNet nebo kombinaci jiných uživatelských zařízení HelixNet. Toto konkrétní řešení opět dokazuje jednou z obrovských výhod Clear-Comu, a sice výtečnou interoperabilitu jejich kabelových a bezdrátových interkomových systémů s křišťálově čistým zvukem.

Instalace systému Clear-Com byla navržena tak, aby vyhovovala umělcům, kteří do Las Vegas zavítají v rámci svého turné. Jinými slovy: Pokud chtějí používat vlastní komunikační zařízení, oba systémy  budou bez problémů spolupracovat!

Provedení systému Clear-Com na naší scéně nám umožňuje snadno se přizpůsobit jakékoliv příchozí produkci od malých koncertů, firemních akcí či slavnostních udílení cen až po show velkého formátu. Díky rozhraním řady LQ a propojovacím kartám (pro Eclipse) jsme schopni připojit jakýkoliv hostující systém. Náš interkom můžeme také velmi snadno rozšířit pro více uživatelů o další beltpacky FreeSpeak II nebo HelixNet. Využili jsme doslova všechny funkce a komponenty systému Clear-Com. Náš technický tým monitoroval interkom přes místní WiFi a mobilní aplikací Agent-IC. Díky tomu jsme byli schopni maximálně navýšit počet uživatelů FreeSpeak a plně odbavit jejich potřeby. Místní produkce připojuje k systému svůj monitorovací pult, aby mohl umělec během představení komunikovat se štábem. Kromě toho jsme schopni přenést zvuk z interkomu do našeho pagingového systému v zázemí produkce, a nebo ho jako ‚hlas boží‘ přehrát v PA systému. Interkom od Clear-Com je zkrátka klíčovým prvkem každé akce, která se v Resorts World Theatre uskuteční.

Brandon Andreasen, Audio Manager – Resorts World Theatre

Potřebujete poradit s výběrem vhodné týmové komunikace – divadelní produkce, TV, film,...

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com