Prezentační systém Solstice – bezdrátová technologie na univerzitní půdě ve Warwicku

Prezentační systém Solstice – bezdrátová technologie na univerzitní půdě ve Warwicku

Reference

Univerzita v britském Warwicku ve svém kampusu otevřela dveře nové budovy určené pro nejrůznější studijní aktivity. Vzdělávací prostory budovy „Oculus“ byly vybaveny nejmodernějšími technologiemi, včetně zvukových systémů, vizualizačních nástrojů a samozřejmě také bezdrátovým prezentačním systémem. V tomto případě byla vybrána technologie Solstice od společnosti Mersive.

Studenti i pedagogové se velmi rychle přesvědčili o tom, že Solstice je mnohem více než jen bezdrátový prezentační systém. Ani zdaleka nejde pouze o náhradu za kabel, kterým je prezentující připoután do čela místnosti. Jedná se o skutečnou komunikační platformu, jež je přístupná pro každého, kdo si do učebny přinese vlastní libovolné zařízení.

Výhody BYOD přístupu (Bring Your Own Device – přines si své vlastní zařízení) a rychlé přijetí uživatelského rozhraní systému Solstice potvrzuje i Jonathan Owens, šéf IT služeb warwické univerzity. Aplikace Solstice, jež využívá stejné rozhraní na všech zařízeních, pracuje s intuitivním principem „drag and drop“, který uživatelé znají z jiných mobilních aplikací a který výrazně usnadňuje první krůčky s tímto systémem.

Budova Oculus neměla být jen dalším „shlukem“ učeben. Od počátku byla zamýšlena jako kolaborativní prostředí, ve kterém mohou lidé sdílet své poznání a vědomosti. V budově se kromě pravidelných přednášek konají rovněž akce pořádané studenty a akademickou obcí. Je tedy důležité, aby jakýkoliv přednášející, který vejde do tohoto prostoru, mohl snadno sdílet svůj obsah na obrazovce, ať už se jedná o standardní dotykový displej v malé místnosti nebo úchvatnou video stěnou (složenou ze 4 obrazovek) ve velkém atriu.

Dosah této technologie ovšem nekončí ve dveřích učeben. Interaktivní digitální nástěnky pomáhají novým hostům se v budově zorientovat a každá místnost má zvenku obrazovku, která informuje o dostupnosti daného prostoru. Díky plánování rozvrhů místností dostupného skrze funkci kalendáře, která byla představena s verzí 3.1, mohou administrátoři k propojení informací o rozvrhu se stávající infrastrukturou (jako jsou například tyto obrazovky) snadno použít protokol Solstice API, aniž by museli kupovat další hardware. Flexibilita softwarové architektury Solstice umožní budovám, jako je Oculus, udržovat svá kolaborativní řešení aktuální a připravená na integraci s jakýmkoliv novým systémem. 

Potřebujete poradit s výběrem vhodné prezentační či videokonferenční techniky? Open space prostory, malé i velké zasedačky vybavujeme na klíč, na míru vašim potřebám.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com