Palivové články EFOY slouží jako autonomní zdroj energie v ekologických příbytcích AuroraHut, které v sobě spojují iglú i housbót.

Palivové články EFOY slouží jako autonomní zdroj energie v ekologických příbytcích AuroraHut, které v sobě spojují iglú i housbót.

Reference

Společnost SFC Energy napomáhá šetrné, ekologické turistice. Finský výrobce ekologických příbytků AuroraHut zvolil jako zdroj energie tohoto netradičního ubytování autonomní palivové články EFOY německé společnosti SFC Energy. Celoročně obyvatelné spojení iglú a housbótu umožňuje lidem individuální a ekologicky odpovědný pobyt na úchvatných místech ve volné přírodě. 

Společnost SFC Energy AG, jež je předním světovým dodavatelem hybridních stacionárních a přenosných zdrojů energie, představila nové volnočasové využití palivových článků EFOY. Finští   AuroraHut si tyto ekologické zdroje vybrali pro napájení svých unikátních "chýší", které v sobě spojují koncept iglú a housbótu.

AuroraHut® odpovídají novým představám o udržitelném cestovním ruchu. Cestovatelům mají poskytnout kombinaci přepychu a naplněné touhy po dobrodružství. Příbytek s dokonalým výhledem lze v létě využívat jako housbót plouvocí na vodě, v zimě pak jako iglú postavené na ledu. AuroraHut je možné velmi jednoduše přemístit na jakékoliv malebné místo a stejně rychle ho odtud odvézt – obojí s nulovým dopadem na životní prostředí. Obyvatelé iglú se tak ocitají přímo uprostřed přírody, kde si mohou užívat pohodlí, které si v ničem nezadá s přepychovým hotelem. Moderní spojení housbótu a iglú vytvořili stavitelé ze severofinské Yliviesky. Sloužit by mělo především při pozorování přírody, rybaření na zamrzlých vodách, pro jízdy se psím spřežením nebo při výpravách za polární září.

Palivové články EFOY přitom slouží jako spolehlivý prostředek pro napájení světel a veškerých dalších zařízení uvnitř AuroraHut. Tento tichý a plně automatizovaný zdroj energie má oproti běžným autonomním řešením (jako jsou například generátory) mnoho výhod a navíc je zcela ekologický.

„Naše příbytky poskytují ekologické a přepychové ubytování pro dvě osoby – bez potřeby stavebního povolení, bez škodlivých dopadů na životní prostředí a bez emisí. Palivové články EFOY naprosto perfektně zapadají do našich představ o ekoturistice. Jsou 100% ekologické, tiché, nezabírají příliš mnoho místa, jednoduché je i zásobování palivem. Testovali jsme je při teplotách pod -40°C a fungovaly skvěle. Napájení mimo rozsah rozvodné sítě nemůže být pohodlnější.“

Juha Kärkkäinen, Jednatel společnosti AuroraHuts Oy.

Iglú AuroraHut otevírají obrovský a především nový potenciál. Lidé si díky nim mohou v pohodlí užívat volnou přírodu způsobem, který chrání životní prostředí i přírodní zdroje. Být součástí tohoto vzrušujícího modelu je pro nás obrovská čest. Palivové články EFOY se stále více uplatňují jako autonomní napájecí řešení v oblasti volnočasových aktivit, průmyslu a všude tam, kde jsou klíčové spolehlivost, šetrnost k životnímu prostředí a nezávislost na klimatických podmínkách.

Dr. Peter Podesser , Výkonný ředitel SFC Energy AG.

Chcete se o širokých možnostech využití palivových článků SFC Energy dovědět více? Kontaktujte nás, rádi poradíme s výběrem 

Audiopro s.r.o.

info@audiopro.cz+420 257 011 177

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com