Nejvýše umístěné PTZ kamery na světě jsou ty od Avonicu

Nejvýše umístěné PTZ kamery na světě jsou ty od Avonicu

Reference

Partner společnosti Avonic – firma Next Visual Sdn Bhd – provedla s použitím PTZ kamer Avonic CM60-IP technické zajištění zasedacího sálu v 85. patře nejvyššího dvouvěžového postmoderního mrakodrapu na světě. Tzv. Petronas Twin Towers v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpur patří petrochemické společnosti Petroliam Nasional Berhard (též Petronas).

Světově proslulá vyhlídková plošina v 86. podlaží Petronas Twin Towers je velmi oblíbenou turistickou atrakcí, která se objevuje v nejrůznějších hollywoodských blockbusterech.

Zasedací sál, který se nachází o patro níž s kapacitou 25 míst byl navržen pro potřeby výkonné rady Petronas tak, aby odsud její členové mohli efektivně komunikovat se svými pobočkami i dalšími  společnostmi. Klíčovým požadavkem při realizaci tohoto víceúčelového zasedacího prostoru bylo jeho flexibilní provedení, které by umožnilo pořádat prezentace, videokonference či streaming.

PTZ kamery Avonic CM60-IP dodavatel zvolil zejména díky jejich vysoce kvalitní optice, schopnosti pořizovat zřetelné a ostré snímky i při náročných světelných podmínkách, a také díky flexibilním a souběžným výstupům. Kamery CM60-IP byly vybrány i s ohledem na důležitost řízení celého systému, neboť bylo velmi snadné je integrovat do stávajícího kontrolního prostředí, které je postaveno na IP technologiích. Kamery řady CM Series vycházejí rovněž vstříc stylovému designu tohoto zasedacího sálu.

Zasedací sál je vybaven šesti dálkově ovládanými PTZ kamerami Avonic CM60-IP, které jsou  instalovány pomocí nástěnných montážních systémů MT200. Celé toto konferenční vybavení krom kamer Avonic  tvoří řídícím a maticovým systémem, displeje videokonferenčními kodeky a impozantní zakřivenou video LED stěnou (9x4). Jednotlivé komponenty systému jsou centrálně ovládané prostřednictvím intuitivního dotykového panelu.

Přestože zasedací prostory pracují z technického i uživatelského hlediska s velice náročnými požadavky, tento projekt opět potvrdil všestrannost kamer Avonic. Produkty značky Avonic se dokáží skvěle uplatnit ve víceúčelových prostředích se systémy, které kombinují několik funkcí dohromady.

„Být součástí tohoto projektu je skvělé, protože dokazuje – a v tomto případě to platí zcela doslovně, že naše řešení stoupají stále výš a výš. Víceúčelové jednací a zasedací místnosti, jako je tato v Petronas, jsou na vzestupu a přizpůsobují se možnostem videokonference. Stále více zasedacích místností je také využíváno pro záznam a streamování probíhajících jednání. Kamery, které jsou pro tyto účely použity, by měly být flexibilní a měly by pracovat s všestrannou konektivitou, která by značně zjednodušila koncepci i správu takového systému,“ uzavírá Steven Cogels, obchodní manažer společnosti Avonic.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné videokonferenční či prezentační techniky nebo jen doplnit či zmodernizovat stávající systém? Malým i velkým firmám nabízíme řešení na klíč.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com