Nejmodernější dron – SkyRanger – je připraven pomáhat při likvidaci požárů i potírání zločinnosti

Nejmodernější dron – SkyRanger – je připraven pomáhat při likvidaci požárů i potírání zločinnosti

Reference

Společnost Aeryon a její nejmodernější bezpilotní vzdušný prostředek - Sky Ranger - bude pomáhat britským pohotovostním složkám při jejich náročných služebních povinnostech.

Dron - SkyRanger - bude schopen svým operátorům v reálném čase poskytovat obrazový přenos monitorované oblasti, a také dovednosti, mezi které patří například umění létat za prudkého větru a špatného počasí. Toto vojenské zařízení neváží více než 2,5 Kg. Dobu jeho letového provozu při napájení pěti bateriemi garantuje výrobce v rozsahu od dvou do tří hodin.

Se sídlem ve školícím středisku Hasičského záchranného sboru hrabství Lancashire ve městě Chorley ve Velké Británii bude pro pilotování tohoto dronu vyškoleno šest pohotovostních zpravodajských důstojníků. Hasičské a policejní složky britského Lancashiru budou moci tento dron povolat při situacích, jako jsou požáry, záplavy, zřícené stavby, ničivé lesní požáry a záchranné akce.

Přestože by SkyRanger dokázal dolétnout do vzdálenosti až dvou mil (3,219 km) od vzletového bodu, vzhledem k leteckým předpisům se nikdy nevzdálí na více než 500 metrů.

Tim Murrell, správce skupiny a manažer pro pátrací a záchranné situace v Lancashiru, o novém technologickém pomocníkovi řekl: „Dron je naprosto neuvěřitelný. S tímto bezpilotním prostředkem ve vzduchu jsme schopni ušetřit obrovské množství času. Pokud pátráme po zmizelé osobě, můžeme namísto povolání desítek pěších policistů k prozkoumání oblasti vyslat dron. V případě požárů vřesovišť zase můžeme pomocí kamery přesně lokalizovat požár i směr jeho šíření. Tím opět ušetříme čas i energii našich lidí, kteří by jinak do dané oblasti museli jít pěšky a s těžkým vybavením.“

SkyRanger bude mimo jiné vybaven dvěma vyměnitelnými kamerami. Operátoři budou mít k dispozici HD video kameru pracující v rozlišení 15 megapixelů a s připojenou infra-červenou optikou, a také HD zoom kameru, která je schopna pořizovat obraz v rozlišení 20 megapixelů.

Craig Etherington, pohotovostní zpravodajský důstojník Lancashirského hasičského sboru ke své práci s dronem říká: „Dron je opravdu snadné ovládat. Na zaškolení jsme měli dostatek času, takže nyní se cítíme s dronem „pod rukama“ velmi jistí. V záloze jsou vždy připraveni další operátoři, na telefonu musí být dva ve dne a jeden v noci – to proto, aby v případě potřeby kamery ve vzduchu mohly být drony vždy nasazeny.“

Policejní pátrací poradce, inspektor David Oldfield, komentuje možnost nasazení bezpilotního letového prostředku takto: „S hasiči z hrabství Lancashire pracujeme velice často a jsme velice potěšení tím, že máme možnost tento dron společně s nimi využívat. Již dříve jsme používali dron z Velkého Manchesteru a mohu potvrdit, že tato technologie ušetří při zásahu mnoho času a může také zachránit mnoho životů.“

Chcete se o schopnostech a možnostech využití SkyRangera dovědět více?

David Marvan

david.marvan@audiopro.cz+420 736 439 999

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com