Nadčasové sklápěcí monitory v prostoru klasické architektury

Nadčasové sklápěcí monitory v prostoru klasické architektury

Reference

Gran Teatre del Liceu v Barceloně je významným průkopníkem v oblasti modernizace světově významných operních domů. Již před mnoha lety investovali do manuálně sklápěných monitorů, které byly tehdy integrovány do sedadel s horší viditelností a také do lóží. Díky konektorům pro sluchátka, kterými jsou monitory vybaveny slouží tato speciální místa také pro osoby se sluchovým postižením.

V rámci renovace zázemí a hlavní scény investoval tento významný operní dům již v roce 2002 do pěti set manuálně sklápěných monitorů Albiral (pozn.: značka spadající pod společnost Arthur Holm). Monitory byly tehdy integrovány do sedadel s horší viditelností a také do lóží. Jednalo se o ideální řešení pro diváky na místech, odkud nemohli číst titulky promítané nad scénou. Prostřednictvím instalovaných monitorů tak mohla být libreta simultánně překládána do dalších jazyků. Díky tomuto novému systému titulkování se Gran Teatre del Liceu dostalo na úroveň velkých mezinárodních operních domů, jako jsou Metropolitní opera v New Yorku, Vídeňská státní opera a Královská opera v Londýně.

Sklápěcí monitor pro zobrazení titulků
Customizovatelné sklápěcí monitory nejen pro divadla

Monitory instalované během této rekonstrukce jsou i po šestnácti letech používány během všech představení tohoto divadla. Jsou vybaveny speciálním filtrem, díky kterému jejich jas nenarušuje scénografii představení a vizuálně nerozptyluje diváky. Jsou rovněž vybaveny konektory pro připojení sluchátek pro osoby se sluchovým postižením a dokonce nabízejí možnost posílání individuálních hlášení publiku.

Tato instalace je jednak jasným příkladem zákaznického řešení, která jsou pro společnost Arthur Holm samozřejmostí  a zároveň i důkazem prověřené kvality jejich zařízení. I v tomto konkrétním případě se jedná se o produkt, který je perfektně – esteticky i funkčně – přizpůsoben potřebám tohoto nádherného prostoru. 

Projekt Gran Teatre del Liceu ukazuje, jakým způsobem je možné propojit klasické prostory s novými technologiemi. S jejich pomocí se opera ještě více přiblíží svému divákovi, kterému i během velkých představení neunikne děj, akce či individuální výkony umělců na scéně.

Zajímají vás nabídka a možnosti využití produktů společnosti Arthur Holm?

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com