Londýnská Královská akademie umění zvolila pro svou úžasnou novou posluchárnu mikrofony DPA

Londýnská Královská akademie umění zvolila pro svou úžasnou novou posluchárnu mikrofony DPA

Reference

Vybrané mikrofony DPA nyní akademie využívá při přednáškách, panelových diskusích, filmovém natáčení, živých streamech i podcastech.

Se svou unikátní dvojnásobnou výškou a rozsáhlými reflexními plochami z mramoru představuje nová posluchárna Benjamina Westa Královské akademie umění z hlediska akustiky neobvyklou výzvu.

Zajištění kvalitního ozvučení je pochopitelně u tak prestižní budovy nezbytným předpokladem a proto bylo bezpodmínečně nutné zvolit správné mikrofony; takové, které si dokážou poradit s neobvyklou akustikou a širokou škálou způsobů využití posluchárny.

Mikrofony DPA se ukázaly být ideálním řešení, protože nám umožňují, aby jakýkoliv technik nebo zvukař, kteří sem přijdou, mohli dosáhnout kvalitního zvuku. Používáme vybranou techniku DPA mnoha různými způsoby, mimo jiné akustické mikrofony při přednáškách, belt packy a klopové mikrofony při panelových diskusích a nové subminiaturní náhlavní mikrofony CORE 6066 během menších panelových diskusí, při filmování a živých streamech.

Benji Fox, ředitel pro audiovizuální akce v Královské akademii

Posluchárna Benjamina Westa, kterou akademie otevřela v roce 2018 v rámci rozsáhlé přestavby budovy Burlington Gardens, jež proběhla při příležitosti jejího 250. výročí, značí začátek nové éry ostrých a temperamentních debat, jimiž je tato instituce proslulá. Konají se zde takové akce jako je Festival nápadů (Festival of Ideas) a posluchárna se stala útočištěm slavných filosofů ze světa umění, kteří se zde setkávají a sdílejí své myšlenky a názory. Posluchárna Benjamina Westa je oproti obdobným prostorám dvojnásobně vysoká, navíc se může pochlubit na zakázku vyrobenými sedadly a moderním designem.

Posluchárna je nyní vybavena mimo jiné dvěma superkardioidními mikrofony DPA 4018, umístěnými na řečnických pultech (vyrobených na míru) v přední části místnosti.

„Tyto modely jsou ideální pro přednášky, protože mají velice dobrou odezvu mimo osu, takže přednášející je dobře slyšet i když mluví do mikrofonu ze strany,“ vysvětluje Fox. „Máme i pět superkardioidních mikrofonů 4098 zavěšených na stropním navijáku, které používáme pro snímání zvuku z prostoru a posílení našeho systému indukční smyčky. V posluchárně děláme spoustu podcastů a tyto mikrofony jsou skvělé pro přenos vysoce kvalitního stereofonního zvuku.“

Při panelových diskusích používá Královská akademie miniaturní kardioidní mikrofony DPA 4080, které obvykle připíná na klopy diskutujících. Fox se s těmito modely seznámil prostřednictvím externího dodavatele a udělaly na něj takový dojem, že se rozhodl je sám vyzkoušet.

„Mikrofon 4080 má takové vlastnosti, které prostě výborně fungují; vlastně jsou lepší než všechny klopové mikrofony ostatních výrobců, které jsem tady vyzkoušel,“ říká. „Prakticky nadbytečný makeup gain u modelu 4080 ve srovnání s jinými mikrofony, které jsme vyzkoušeli, znamená, že celkově potřebujeme používat méně ekvalizéru. Vlastně jsem už při několika akcích nepoužil vůbec žádný ekvalizér ani na kanálech ani na master bus, což bych dříve považoval za nemožné.“

Fox dodává, že mnoho akcí pořádaných Královskou akademií se nahrává kvůli archivaci a pro tvorbu podcastů. Produkci má v takových případech na starosti místní audiovizuální tým.

„Ať zvolíme jakékoliv mikrofony DPA od modelů 4080 po nedávno pořízené náhlavní sady 6066, můžeme si být jistí, že pořídíme nejlepší možné nahrávky, které budou vyžadovat jen minimální postprodukci. Vzhledem k výborným výsledkům mikrofonů DPA v posluchárně Benjamina Westa mám nyní v úmyslu rozšířit inventář Královské akademie o další modely DPA a začít je využívat v dalších prostorách i pro speciální účely.“

Chcete se o širokých možnostech využití mikrofonů DPA dovědět více nebo potřebujete poradit s výběrem vhodného mikrofonu? Přijďte si je vyzkoušet.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com