Kongregace Shalom si do svého chrámu zvolila projekční plochy SI – Zero-G

Kongregace Shalom si do svého chrámu zvolila projekční plochy SI – Zero-G

Reference

Zero-G je rolovací, motorizovaná projekční plocha, která se elegantně rozvine ze svého pouzdra, zavěšeného pomocí „neviditelných“ lanek.

Kongregace Shalom se sídlem v Milwaukee čelila celé řadě problémů, když se rozhodla do svého chrámu nainstalovat systém projekčních ploch. Největším z nich byl úkol, aby celý systém dosáhl požadovaných výsledků, aniž by nějak narušil ohromující architektonické rysy této budovy (mimo jiné masivní chrámové okno z matného skla, které vpouští dovnitř světlo). Zástupci společnosti SI (Screen Innovations) hovořili s Bradym Garrisonem, operačním manažerem ve společnosti Sven Pro, která měla projekt na starost

Čím je tento chrám zvláštní ?

Chrám má velmi zdobnou architekturu s nádherným oknem s ústředním motivem „stromu života“. Kongregace potřebovala do Chrámu instalovat plnohodnotnou promítací technologii, ale zároveň nechtěla, aby nové technologické prvky narušovaly architektonický dojem. Ten mimo jiné těží ze zdobného rozvržení osvětlení, takže nám bylo jasné, že řešením musí být projekční plocha, která dokáže potlačit ambientní světlo (ALR technologie).

Jakou roli sehrála vaše společnost v instalačním procesu?

Naše úloha v celém projektu spočívala v navržení technologického řešení, které zahrnovalo novou ozvučovací aparaturu, robotický kamerový systém, projekční techniku s prakticky neviditelnými "obrazovkami" a systém distribuce videa pro veškeré prostory. Společnost Sven Pro vybrala a nainstalovala všechny součásti, které tvořily celý systém.

S jakými potížemi jste se potýkali a jak jste se s nimi vypořádali?

Největší výzvou, která před námi vyvstala, bylo rozmístění projekce. Chrám si nepřál, aby na stěnách visely nějaké rámy - černé plochy, když se projekční systém nepoužívá. Museli jsme vybrat systém, který bude splývat s okolím, který umožňuje skrýt plochy ve stropě.

Zvolili jsme projekční plátna Zero-G, protože svými rozměry vyhovovaly požadavku na umístění uvnitř částečně zavěšeného stropu a přitom měly ještě pětipalcovou rezervu, takže se dostaly do příjemnější sledovací výšky. Co však bylo ještě důležitější, Zero-G byla jediná plocha, která i během promítání vyhověla vizuálním a architektonickým standardům, protože je zavěšena na lanku místo nosného černého rámu. Kongregace Shalom si nepřála, aby na cihlových stěnách visely černé rámy a proto bylo Zero-G v tomto případě ideální řešením.

Více se o projekčních plochách Screen Innovations dovíte v našem produktovém katalogu.

Chcete poznat rozdíl v projekci na vlastní oči? Projekční plátna SI a ukázky materiálů máme na naší prodejně. Rádi vám je předvedeme.

Ondřej Žatečka

ondrej.zatecka@audiopro.cz+420 603 434 922

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com