Konference NATO za dozoru kamer Avonic

Konference NATO za dozoru kamer Avonic

Reference

Společnost Avonic opět rozšířila dosah a význam uplatnění svých PTZ kamer, které splnily všechna kritéria pro zajištění záznamu z konference Vojenského výboru NATO ve slovinské Lublani.

V září 2019 se účastníci zasedání sešli v reprezentativních prostorách Grand Hotel UNION přímo v srdci hlavního slovinského města. Dočasná instalace měla za úkol zajistit nejen komunikaci v průběhu konference, ale také vytvoření audiovizuálního záznamu a jeho distribuci během i po skončení jednání.

Společnost Robotrade, jež měla na starosti konferenční mobiliář měla při zajištění vhodného AV vybavení řadu klíčových požadavků. Jako člen celosvětové sítě společností, které jsou vybaveny nejnovějšími konferenčními produkty značky Bosch (tzv. Bosch CRN Network), Robotrade požadoval především takové záznamové audiovizuální vybavení, které lze snadno integrovat do systému složeného z konferenčního nástroje Bosch Dicentis a řídícího softwaru MVI Engineering. Do projektu tak bylo zapojeno pět PTZ kamer Avonic CM40, které podporují streamování a ovládání přes IP protokol a umožňují POE napájení. Hlavní zásadou PTZ technologií firmy Avonic je interoperabilita, díky které je možné její produkty integrovat s celou řadou hardwarových a softwarových nástrojů.

Konektivita kamer Avonic čítá IP, HDMI, 3G-SDI a CVBS výstupy. Avonic rovněž umožňuje ovládání přes IP, RS232 a RS485, a to s využitím libovolného kontroleru, který podporuje protokoly VISCA nebo PELCO. Díky těmto přednostem bylo možné – na úrovni hardwaru i softwaru – integraci kamer Avonic s širším konferenčním systémem Bosch provést rychle a s minimálními technickými obtížemi.

Druhou klíčovou podmínkou byla plná a přesná kontrola nad pohybem kamer. Byl zde požadavek na přednastavené hodnoty pro automatizaci pohybu a zcela plynulý záznam konference do posledního detailu. Pětice nasazených PTZ kamer CM40-IP byla do instalace vybrána právě s ohledem na možnosti automatizace a přednastavení. Kamery lze navíc zcela ovládat prostřednictvím řídících softwarů třetích stran, jako je právě MVI Engineering. Díky streamování a ovládání přes IP a podpoře POE napájení byl celý systém postaven na IP přenosu, čímž se podařilo snížit objem potřebné kabeláže a zjednodušit tak složitost instalace.

Kombinací vysoké míry ovladatelnosti a mimořádné kvality obrazu vč. schopnosti PTZ kamer Avonic vypořádat se se ztíženými světelnými podmínkami v prostorách Národní galerie byl výsledkem vysoce profesionální obrazový záznam. Byl využit pro sdílení konference s větším počtem zainteresovaných stran, a zároveň zajišťuje odpovědný přístup a transparentnost operací a jednání prováděných jménem Severoatlantické aliance.

Kamery Avonic se ukázaly být pro tento typ dočasné konferenční instalace ideální. Splňují totiž všechna potřebná kritéria. Vysoká kvalita obrazu se tu setkává s výjimečnou použitelností a snadnou integrací s dalšími systémy. U dočasných instalací, kde je zapotřebí vše rychle a spolehlivě nastavit, mají tyto vlastnosti zjevný význam. Kamery jsme navíc měli umístěné přímo před delegáty, museli jsme tedy myslet i na jejich tichý provoz a designové provedení.

Robert Omovšek, ředitel společnosti Robotrade

Chcete se o možnostech využití kamer Avonic dovědět víc? Hledáte řešení audiovizuálního / prezentačního vybavení vašich prostor? Rádi vám poradíme.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com