Komunikační infrastruktura předního světového výrobce hraček je postavena na technologiích Clear-Com

Komunikační infrastruktura předního světového výrobce hraček je postavena na technologiích Clear-Com

Reference

Kalifornský výrobce hraček – firmu Mattel – proslavenou panenkou Barbie, autíčky Matchbox či populární karetní hra UNO, není třeba představovat. Společnost začala v nedávné době pro účely své komunikační infrastruktury využívat systémy Clear-Com. Nové interkomové technologie mají sloužit především videoprodukčnímu týmu, který se prostřednictvím prezentací a produkcí stará o image světoznámé značky v očích zákazníků.

prosinec 2023

Společnost Clear-Com nám nabídla síťově přívětivý komunikační systém, který dokáže propojit našich šest studií s firemním velínem. Jedná se o rozsáhlou infrastrukturu, jejíž jednotlivé složky potřebujeme udržovat stále ve spojení. Pořádáme mnoho živých prezentací s obsahem ve vysílací kvalitě, během kterých se setkávají lidé z celého světa. Proto jsme se také rozhodli pro IP platformu Arcadia a digitální bezdrátový systém FreeSpeak II. Jde totiž o perfektní řešení pro naše „AV over IP“ prostředí, které vyžaduje rozsáhlé nasazení bezdrátově připojených uživatelů do více lokací. Velmi často potřebujeme naši komunikaci rozšířit na více míst a zapojit do ní externí účastníky nebo na dálku členy našeho produkčního týmu. Díky využití naší stávající IP sítě můžeme tento interkomový systém rychle a spolehlivě nasadit tam, kde je potřeba.

Jose Robles, Senior AV technicial and audio engineer – Mattel

Stanice Arcadia Central Station slouží Mattelu jako ústřední komunikační hub, s jehož pomocí společnost produkuje obsah pro klienty, jako jsou Disney, Amazon, Costco a další. Arcadia je propojena se síťovými přepínači, využívá IP rozhraní řady Clear-Com LQ a podporuje zařízení třetích stran, která pracují s protokolem Dante.

Napříč celou komunikační infrastrukturou Mattelu tak vznikla platforma, díky které jsou Robles a jeho tým schopni z jediného místa odbavit a spravovat veškerou komunikaci, aniž by bylo nutné mít na různých koncích síťového připojení maticové interkomové systémy. Konfigurační software Clear-Com navíc umožňuje AV týmu spravovat uživatele a řešit problémy, aniž by bylo nutné posílat techniky přímo na místo do některého z produkčních studií. Systém lze také rozšířit přidáním dalších vysílačů a beltpacků.

Do všech našich budov jsme rovněž instalovali optická vlákna, což v kombinaci s interkomovým IP systémem Arcadia skutečně změnilo pravidla hry. Naše infrastruktura je tak připravena na budoucí rozšíření šířky pásma a dovoluje nám přenášet více dat, zvuku i videa. Pomocí optických vláken jsme jednoduše schopni propojit jakýkoliv kanál s jinou budovou. Můžeme přenášet obsah a komunikovat během produkcí na nesrovnatelně větší vzdálenosti než kdykoliv předtím. Navíc bez interferencí. Pro naše audiovizuální, konferenční a prezentační účely je to naprosto ideální stav.

Jose Robles, Senior AV technicial and audio engineer – Mattel

Společnost Mattel se také rozhodla využívat licence mobilní aplikace Agent-IC, která přenáší funkce interkomu na mobilní zařízení. Aplikace se připojuje k síti Mattelu a vzdáleným členům produkčního týmu poskytuje přístup ke kanálům interkomu. „Pro nás je to takové ‚komunikační lepidlo‘, s jehož pomocí dokážeme bez problémů zajistit náš obvyklý pracovní postup. Aplikace Agent-IC je opravdu důležitým nástrojem naší produkce. Přenáší totiž interkom do mobilních telefonů, čímž zajišťuje našim vzdáleným týmům potřebné spojení,“ chválí si Robles. 

Kombinované technologie Clear-Comu se mi opravdu hodně líbí. Jako uživatelé máme k dispozici bezdrátové i pevné připojení a k tomu ještě aplikaci Agent-IC. Zbavili jsme se zdlouhavé a často zbytečné emailové komunikace, kterou teď řešíme v reálném čase. Z technického hlediska si pochvaluji zejména fakt, že z jedné centrální řídící místnosti mohu dolaďovat kanály interkomu, nastavovat zesílení či řešit problémy s dalšími zvukovými techniky.

Jose Robles, Senior AV technicial and audio engineer – Mattel

Hledáte profesionální komunikační systémy pro divadla, touring, broadcast, státní správu, bezpečnostní a záchranné složky, ale i pro hlučné výrobní závody, rozsáhlé průmyslové, komerční i zdravotní komplexy? Poradíme vám.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com