Komunikace přesná jako laser

Komunikace přesná jako laser

Reference

Komunikační systém Clear-Com v akčních arénách „laser games“

listopad 2023

Společnost Mission Laser, která v USA provozuje několik arén s tzv. laser games, zprovoznila nový komunikační systém postavený na technologiích Clear-Com. Podle ředitele provozu a prodeje Mission Laser, Tripa Robertse, nový systém pomáhá během akční společenské hry efektivněji komunikovat s pracovním týmem i s návštěvníky!

Hledal jsem způsob, jak práci našeho týmu zefektivnit. První, co mě napadlo, byla jasná potřeba vyřešit komunikační systém uvnitř i vně arény. Se systémy Clear-Com jsem pracoval již v době, kdy jsem působil ve společnosti Laser Quest. Když potom padlo rozhodnutí koupit komunikační systém pro Mission Laser, nebylo nad čím přemýšlet.

Trip Roberts , Director of Operations and Sales

Trip se rozhodl pro digitální bezdrátový systém Clear-Com DX210, který je tvořen dvoukanálovou komunikační základnou a lehkými univerzálními bezdrátovými headsety WH220. Oproti dosavadním vysílačkám nový systém přinesl do náročného prostředí arény okamžité a velké zlepšení. Zvuk je nyní mnohem více srozumitelný a komunikace je odolná vůči nežádoucímu rušení. Systém DX210 umí navíc pracovat v režimu ISO, takže komunikace může být směřována přímo do vnitřních a venkovních reproduktorů, což je ideální pro oznámení určená zákazníkům i k upoutání pozornosti často rozptýlených návštěvníků.

Protože členové týmu často nemají vůbec žádné zkušenosti s profesionálními komunikačními systémy, v Mission Laser kladli kromě modernizace kritické komunikace velký důraz také na jednoduchost použití. Základnové stanice DX210 i rozšířující antény jsou nastaveny v režimu „řízení mise“ a jsou jednoduše integrovány s domovským audio systémem.

Z vysílaček jsme v minulosti byly častokrát velmi rozladění. Šlo totiž pouze o jednokanálový systém, kde mohl vždy hovořit jen jeden člověk. Jednalo se samozřejmě o cenově dostupnější řešení, měly ovšem velmi omezený rozsah, zaostávaly stran srozumitelnosti a neustále jsme řešili problémy s interferencemi. Vyhrazená komunikace je pro naše účely jednoznačně lepší.

Trip Roberts , Director of Operations and Sales

Ačkoliv jsou náhlavní soupravy Clear-Com lehké a velmi pohodlné na nošení, jsou robustní a spolehlivé, což je v prostředí, kde probíhá rychlá fyzická aktivita, nanejvýš důležité. Díky headsetům mají zaměstnanci rovněž volné ruce pro další pracovní úkony. A co je nejdůležitější, špičková zvuková kvalita je předpokladem výborné srozumitelnosti, což je v prostředí laserových her zásadní!

Mít komunikaci pod kontrolou přináší méně stresu a více produktivity. Po skončení směny může každý jednoduše svůj headset pověsit – připojit baterie do nabíječky a je ! Zařízení je připraveno na začátek další směny.

Pokud pracuji venku v prostranství před arénou, mohu se svým týmem snadno řešit případné problémy, aniž bych za nimi musel chodit dovnitř. Přesná komunikace je pro hladký chod naší každodenní práce zcela nezbytná. Technologie Clear-Com dává našim vytíženým pracovníkům volnost a flexibilitu, kterou potřebují k řízení her, shromažďování skupin, efektivnější práci a nakonec i k poskytování lepších služeb. Bez Clear-Comu bychom nemohli být tak dobří.

Trip Roberts , Director of Operations and Sales

Potřebujete poradit s výběrem vhodné interkomové komunikace? Nabízíme systémy pro film, divadlo i nejrůznější průmyslové využití.

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com