Kamery Avonic zprostředkovávají profesionální záznam a streaming univerzitních přednášek

Kamery Avonic zprostředkovávají profesionální záznam a streaming univerzitních přednášek

Reference

Společnost Avonic prostřednictvím svého maďarského dodavatele AVmax zajistila integrovaný systém pro nový kampus budapešťské Korvínovy univerzity v nedalekém Székesfehérváru. Nové technologie mají umožnit záznam a streaming místních přednášek.

Korvínova univerzita byla založena v roce 1920 a je rozprostřena v blízkém okolí hlavního města Maďarska. Univerzita, kterou navštěvuje přes 14500 studentů nabízí celou řadu vzdělávacích programů, včetně zemědělských věd, oborů v oblasti obchodní administrativy, ekonomie a sociálních věd. Většina z těchto oborů si v rámci maďarského vysokoškolského systému udržuje přední postavení.

Studenti jsou dnes zvyklí „konzumovat“ obsah studijních programů tzv. na vyžádání. Zvyšující se dostupnost online výuky jim umožňuje například sledovat zmeškané přednášky a i se účinněji připravovat na zkoušky. Roste také podíl interaktivity a účasti „na dálku“. Prostřednictvím videokonferencí se dnes také běžně připojují k přednáškám nejrůznější specializovaní odborníci.

Z tohoto důvodu Korvínova univerzita hledala spolehlivé řešení způsobilé pro budoucí formy vzdělávání – takové, které by bylo schopné pracovat s vysokou kvalitou obrazu, a zároveň by umožnilo integraci se stávajícími řídícími systémy ostatních kampusů. Řešení pro nový kampus mělo být všestranně použitelné, mělo podporovat mimořádně vysokou kvalitu obrazu a být snadno ovladatelné. Nový systém měl být schopen odbavit záznam přednášek, videokonference i živé přenosy (streaming).

Zástupci univerzity se proto obrátili na partnera značky Avonic – společnost AVmax Rendszertechnika Ltd – s tím, aby jim doporučil technologické řešení pro celkem 7 místností, včetně e-learningové konferenční místnosti, velkého přednáškového sálu a nového Social Labu.

Z účasti na tomto projektu jsme nadšeni. Vnímáme ho také jako důkaz o tom, že si univerzity začínají všímat edukačního rozměru našich technologií. Využití záznamu přednášek ve všech možných formách narůstá závratným tempem – ať už je to záznam PowerPointové prezentace se zvukem, nebo předem nahraný obsah, ke kterému se mohou dostat i ostatní studenti. Dalším trendem je například zapojení tematických odborníků do přednášek prostřednictvím videokonference. Proto by použité kamery měly být flexibilní a měly by pracovat s různými druhy připojení tak, aby vytvoření a údržba takového systému byly jednodušší než kdy jindy.

Steven Cogels, Sales Manager Avonic

Jako nejvhodnější se pro tento projekt ukázala být PTZ kamera Avonic CM40-IP, která podporuje HDMI, 3G-SDI a USB výstupy a zároveň pracuje s konektivitou, která je postavena na IP. Velkou výhodou tohoto typu kamery bylo také její stylové provedení a schopnost elegantně „zapadnout“ do interiéru.

V přednáškových místnostech byly jednotlivé PTZ kamery integrovány s projektory Epson, dále s mikrofony, maticovými přepínači, s video mixy a řídícími systémy. Celý systém je ovládán prostřednictvím jednoduchého dotykového panelu a příslušného PTZ kontroleru Avonic CON.

Kamera od firmy Avonic splňovala veškeré požadavky, které si Korvínova univerzita kladla, nemluvě o tom, že její vzhled skvěle ladil s interiérem všech místností. Ty byly totiž nedávno renovovány pod přísným dohledem architektů, proto byl i design kamer nanejvýš důležitý. AV oddělení univerzity i architekti jsou s výsledkem velmi spokojeni.

Robert Hodován, CEO AVmax Rendszertechnika Ltd.

Chcete se o vlastnostech a možnostech využití PTZ kamer Avonic dovědět více? Rádi vám poradíme.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com