Internetové připojení, které cestuje s vámi!

Internetové připojení, které cestuje s vámi!

Reference, Řešení

Mezi nejpopulárnější způsob využití outdoorových antén patří karavany a rekreační vozidla umožňující cestování,  kempování či život v dodávce s možností práce na dálku. Většina provozovatelů obytných vozidel nemá přístup k pevnému připojení, a proto potřebují zařízení, které vyhovují jejich mobilitě. Níže je uveden příklad, jakým způsobem dokázala tyto potřeby naplnit anténa Peplink Puma, navržená tak, aby poskytla svým uživatelům na cestách  stabilní mobilní připojení.

Jeden americký pár doslova žije a pracuje na cestách ve svém obytném vozidle. Po několika týdnech se vždy přemístí na nové místo. Pro tento svůj životní styl potřebovali řešení, které by bylo možné snadno instalovat a zároveň poskytlo spolehlivé internetové připojení.

Původní a nové řešení

Původní a nové řešení

Původní řešení sestávalo z několika Wi-Fi zesilovačů a hotspotů, a také z antény, která byla nainstalována na střeše vozidla. Přestože jim tento systém po určitou dobu sloužil, nebyl příliš efektivní. Navázání internetového připojení na nových místech bylo vždy zdlouhavé a nebylo chráněno proti výpadku spojení.

Za účelem odstranění  nedostatků se rozhodli vyzkoušet systém značky Peplink obsahující palubní router MAX Transit Duo s anténou Puma 421. Díky technologii Hot Failover dokáže router MAX Transit Duo automaticky a plynule přepínat sítě v případě, že primární SIM selže. Technologie Bandwidth Bonding následně dokáže sdružit přenosové cesty dvou mobilních modemů a dvou redundantních SIM slotů, což zvyšuje rychlost přenosu.

Anténa Puma 421 pracuje se zesíleným lokálním pokrytím, ve srovnání s konkurencí je výrazně menší a díky univerzálnímu způsobu instalace ji lze snadno nasadit do akce. Díky tomuto řešení je cestovatelský pár schopen zůstat připojený kdykoliv a kamkoliv je jejich cesta zavede.

Spojení Peplink MAX Transit Duo a Puma 421 zajišťuje stabilní připojení mobilního domova. Řada antén Puma nabízí antény, které uspokojí mnoho různých potřeb. Všechny jsou navíc snadno nastavitelné a připojitelné.

Anténa Puma 421

 • Router MAX Transit Duo je spárován s anténou Puma 421.
 • 5G, 4×4 mobilní MIMO pro spolehlivé připojení a přenosovou rychlost.
 • GPS přijímač je vybavený stíněným zesilovačem. Ideální pro sledování polohy.

MAX Transit Duo

MAX Transit Duo
 • Obytnému vozidlu zajistí mobilní připojení.
 • Dvojice mobilních přijímačů a dva redundantní SIM sloty až pro čtyři poskytovatele mobilního připojení.
 • Funkce Hot Failover automaticky a plynule přepíná fungující připojení.

Mohlo by vás zajímat – další technologie pro vaše svobodné cestování a karavany. SFC Energy – palivové články

Zajímá vás nepřerušitelná konektivita? Využití produktů Peplink nachází uplatnění nejen při cestování, ale i v nejrůznějších průmyslových oborech vč. podnikových sítí. Rádi poradíme s výběrem vhodného řešení pro vaše potřeby.

Audiopro s.r.o.

info@audiopro.cz+420 257 011 177

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com