I do it my way – swingový zpěvák Jan Smigmator šel cestou Evolve30M

I do it my way – swingový zpěvák Jan Smigmator šel cestou Evolve30M

Reference

Se zajímavým projektem „Jazz Piknik na cestách“ přichází známý elegán české swingové scény Jan Smigmator. Všeliká kulturní omezení, kdy není možné pořádat koncerty v divadlech a koncertních sálech, přivedla zpěváka na myšlenku zprostředkovat své umění komornímu publiku doslova v pohodlí domova. Malá jazzová kapela v obsazení stage piano, kontrabas a saxofon, se vejde doslova na pár čtverečních metrů, takže může vystoupit prakticky kdekoliv. Vyřešit zbývalo už jen malou drobnost: ozvučení zpěvákova hlasu.

Původně jsem měl vyhlídnutý o něco levnější sloupkový ozvučovací systém, ale když jsem se dozvěděl o možnostech Evolve 30M, bylo prakticky rozhodnuto. Původní ozvučení mělo jen dva vstupy na mikrofon a tím veškerá výbava končila, takže pokud bych chtěl například trochu hallu nebo echo, což je v našem hudebním stylu velmi přínosné, musel bych používat nějaké externí krabičky. EVOLVE30M má v sobě malý mix i s dozvukem a ekvalizéry, takže nemusím pořizovat ani připojovat nic dalšího. Zvuk je naprosto přirozený, průzračný a velmi mě baví i výkon. Krystalicky čistým zvukem dokáže zaplavit i poměrně velké prostory. Velkým plus je pro mě taky to, že si s tímto aparátem nepřipadám jako “bedňák“.

Jan Smigmator

Kompaktní sloupkový systém Electro-Voice EVOLVE30M je určený právě pro muzikanty, kteří chtějí být na svých malých akcích soběstační, a přitom se nechtějí zabývat složitým zapojováním mnoha komponentů ozvučovacího systému. Postavit lze během necelé minuty a obsahuje v sobě, kromě mikrofonu*), snad všechno co je na malé hraní potřeba: Vestavěný digitální mix se čtyřmi vstupy pro mikrofony, stereofonní linkový vstup (například pro stage piano Vladimíra Strnada nebo Honzy Steinsdörfera), Bluetooth přijímač, kterým můžete přehrávat základy třeba z mobilu a také spoustu možností míchání: kompresory, ekvalizéry na kanálech i na celku, dva efekty (lze vypínat pedálem) a dokonce i odposlechovou cestu s vlastním výstupem a EQ. Mix je možné ovládat složitější cestou z čelního panelu subwooferu, nebo jednoduše z aplikace EV QuickSmart z každého mobilu (pro iOS nebo Android zdarma).

*)  to do konce června 2021 není úplně pravda, neboť EV momentálně v akci ke každému Evolve30M dává zdarma zpěvový mikrofon a ke dvěma dokonce bezdrátový.

 

Evolve30M je natolik chytře vymyšlený, že se skládá ze čtyř magneticky pospojovaných částí, takže ho postavíte doslova během několika vteřin. Po skončení akce a složení do pouzdra jej zvládne odnést jeden běžný muzikant na jednu cestu.

"Pro svá vystoupení používám kondenzátorový mikrofon DPA d:facto, takže se mi hodí, že vestavěný mix dokáže mikrofony napájet phantomovým napájením. Stačí trochu elektriky pro tenhle super aparát, čtyři metry čtvereční pro kapelu a koncert u vás doma, na zahradě nebo na terase může začít!" uzavírá Smigmator.

Zaujalo vás toto minimalistické, elegantní, ale přitom výkonné ozvučení? Máme pro vás i další řešení. Rádi poradíme, po domluvení schůzky si můžete u nás různé "bedny" i mikrofony vyzkoušet.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com