Hands-free video setkání? Díky integraci hlasového asistenta – Alexa for Business – ano.

Hands-free video setkání? Díky integraci hlasového asistenta – Alexa for Business – ano.

Reference

Hlasový asistent Alexa u videokonferenčních systémů Lifesize podporuje efektivnější a bezpečnější formy spolupráce odkudkoliv.

Společnost Lifesize - inovátorem v oblasti podnikové komunikace, oznámila provedení nativní integrace svých řešení s inteligentním hlasovým asistentem Alexa for Business společnosti Amazon Web Services (AWS). Uživatelé Lifesize mohou nyní ještě více zlepšit produktivitu svých stávajících videokonferenčních systému a ovládat jejich funkce hlasem – to vše bez nutnosti pořizovat další hardwarová zařízení. Při příležitosti zavedení této nové služby nabídnou Lifesize a AWS svým společným zákazníkům 90denní zkušební bezplatnou verzi Lifesize s podporou platformy Alexa for Business.

V poslední době jsme v Severní Americe prováděli průzkum, v jehož rámci jsme oslovili odpovědné osoby, které rozhodují ve firmách a institucích o podobě zasedacích místností. Zajímalo nás, jaké kroky zvažují pro zajištění bezpečnosti po návratu svých zaměstnanců do kanceláří,“ uvádí Craig Durr, vedoucí analytik společnosti Wainhouse Research. „Podle našich závěrů se technologie hlasového ovládání stanou během 12 až 18 měsíců jedny z nejžádanějších. Pravděpodobně v tomto ohledu přeskočí jiná řešení, u kterých se uživatel musí dotýkat dálkového ovladače, osobního počítače nebo jiného typu sdíleného zařízení.

Naše spojení s AWS nejenže odemyká v podstatě bezbřehý potenciál pro vyšší efektivitu, ale zároveň řeší otázku bezpečnosti  zasedacích prostor. Vychází tak vstříc společnostem, které se v období po koronavirové krizi snaží obnovit chod svých pracovišť zavedením bezdotykových systémů,“ vysvětluje Bobby Beckmann, hlavní technologický ředitel společnosti Lifesize. „Bezpečnost, zajištění soukromí a možnosti automatizace hlasového asistenta Alexa for Business jsou bezkonkurenční. Těšíme se, že naši zákazníci získají díky této platformě celou řadu nových funkcí a dovedností.

Integrace hlasového asistenta Alexa for Business do Lifesize přináší celou řadu výhod:

 • Alexu lze využít společně se systémy Lifesize Icon k rezervaci a obsazení jednacích místností, k vytáčení kontaktů v rámci adresáře, k rychlému zahájení jednání či k aktivaci automatizace a ovládání parametrů dalších místností, jako jsou například chytré osvětlení, motorizovaná stínidla, ...
 • Zabezpečené HD videokonference lze aktivovat pomocí bezkontaktního hlasového ovládání. Pracovní týmy nebo celé organizace lze vybavit tak, aby se mohly setkávat a spolupracovat, aniž by k tomu potřebovaly využívat další zařízení Amazon Echo, a také aniž by účastníky jednání vystavovaly možnému zdravotnímu riziku plynoucího z kontaktu s dotykovými zařízeními.
 • Potenciál každé zasedací místnosti je možné bezezbytku využít. Uživatelé si mohou kontrolovat dostupnost zasedací místnosti, s pomocí standardních funkcí kalendáře mohou spravovat a rezervovat jejich obsazení, automaticky dávat k dispozici nevyužité místnosti, případně pomocí dashboardu hlasového asistenta sledovat a analyzovat statistiky využití jednotlivých místností.

Organizace mají rovněž možnost naučit hlasového asistenta novým schopnostem, které odpovídají specifickým potřebám jejich podnikání. Hostům mohou například poskytovat hesla pro přístup k Wi-Fi a nebo vytvářet virtuální helpdesk, který bude okamžitě kontaktovat IT oddělení
a hlásit případné problémy.

Zařízení Lifesize disponují certifikací AVS ( Alexa Voice Service) a při integraci s hlasovým asistentem Alexa se vyznačují tou nejvyšší úrovní kompatibility, zabezpečení a ochrany soukromí dat. Ikona a tlačítko na telefonu Lifesize Phone HD, který je součástí všech systémů, indikují, kdy je Alexa aktivována a zároveň ji v případě potřeby umožňuje deaktivovat. V případě, že je Alexa hlasovým příkazem probuzena, je zvuk posílán do zabezpečeného cloudového uložiště, odkud ho lze jednoduchým hlasovým příkazem také smazat.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné videokonferenční či prezentační techniky? Malým i velkým firmám nabízíme řešení na klíč.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com