Fleet Foxes a jejich dva roky s sE Electronics

Fleet Foxes a jejich dva roky s sE Electronics

Reference

Americká indie folková hudební skupina Fleet Foxes strávila za poslední dva roky většinu času na turné ke svému aktuálnímu albu „Crack-Up“ a mikrofony a reflexní filtry sE Electronics byly po celou tu dobu stále na scéně.

„Používali jsme mikrofony sE V7 a V7 Xs a páskové mikrofony VR1 a VR2, modely sE4400a, sE5 a reflexní filtry guitaRF na každém z více než sto padesáti koncertů Fleet Foxes, které skupina odehrála v roce 2017 a 2018. Jsou to naše oblíbené mikrofony a používáme je u většiny z našich 56 vstupů. Pro nás jsou to jednoznačně mikrofony první volby, když nám jde o vynikající živý mix a to jak v menších sálech tak na velkých festivalech.“.

Jake McLaughlin , FOH

Při snímání kytarových zesilovačů využíval McLaughlin reflexní filtry sE guitaRF v kombinaci s pasivními páskovými mikrofony VR1 a aktivními páskovými mikrofony VR2. „Filtry guitaRF skutečně pomohly vyčistit zvuk a díky páskovým mikrofonům se nám dařilo udržet místy ostré vyšší frekvence pod kontrolou a lépe se nám s nimi pracovalo. Také jsme si oblíbili modely VR2 jako nadhlavní mikrofony u bicí soupravy, kde jsme díky nim získali jasné, ale přitom měkké výšky u činelů.“ Mikrofony sE4400 se čtyřmi směrovými charakteristikami McLaughlin používal „na všechno od akustického pianina a harmonia až po snímání zvuku z prostoru,“ a dokonce jako „všesměrový nadhlavní mikrofon.“

Kapela je proslulá svými komplikovanými vokálními harmoniemi a všichni členové každý večer používali mikrofony sE V7 a V7 X pro snímání zpěvu. McLaughlin k tomu říká: „Tyto mikrofony nám dávají čistě znějící vokály, které je snadné dostat v mixu do popředí. Hodně se nám líbila jejich frekvenční odezva ve středním a vyšším pásmu a jejich presence; v kombinaci s velmi úzkou směrovou charakteristikou z nich tyto vlastnosti činí ideální volbu.“

 

 • Mohlo by vás zajímat:
  Jak si vybrat nejlepší mikrofon na zpěv. Čtěte ZDE.

Chcete si u nás vyzkoušet některé z námi nabízených mikrofonů nebo poradit s výběrem toho pravého? Poradíme vám.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com