Díky instalaci digitálních interkomových systémů Clear-Com je divadlo připraveno na velké hostující společnosti i místní představení.

Díky instalaci digitálních interkomových systémů Clear-Com je divadlo připraveno na velké hostující společnosti i místní představení.

Reference

Divadelní scéna State Theatre New Jersey je díky kapacitě 1850 sedadel druhým největším kulturním střediskem amerického státu New Jersey. Jeho původní budova, která se v nedávné době dočkala velkolepé renovace, byla postavena v roce 1921 jako obří filmový palác, ve kterém probíhaly nejen projekce tehdy vzkvétajícího němého filmu, ale i estrádní kabarety tzv. vaudevillu.

V současnosti je sídlem úspěšného kulturního střediska Northeastu. Na této divadelní scéně se pravidelně objevují různorodá umělecká tělesa světové úrovně. Součástí dramaturgie je také mnoho vzdělávacích programů, které mají za úkol obohatit život návštěvníků, kteří sem každoročně zavítají až v počtu 200 tisíc. Aby měl každý produkční tým, který zde bude pracovat, spolehlivý a dostatečně flexibilní interkom, provozovatelé střediska State Theatre New Jersey vylepšili místní technické vybavení o digitální partyline systém Clear-Com® HelixNet a o kompatibilní bezdrátový interkom FreeSpeak II. Tyto technologie dodala divadlu společnost Panavid, Inc. se sídlem v New Jersey, v New York City a Dallasu.

S ohledem na rušný program, který hostí noc co noc jiná vystoupení, se technici Willie Weist (zvuk) a Roman Klima (video) rozhodli vybrat systém, který je dostatečně intuitivní a spolehlivý jak pro místní představení tak pro velké národní divadelní společnosti, hostující z Broadwaye.

„Většina hostujících broadwayských produkcí je zcela soběstačná a vyžaduje kompatibilitu s interkomy Clear-Com přímo ve svých technických podmínkách. Po příjezdu pouze připojí svůj interkom na naše komunikační linky a také na DMX ovládání světel v budově. vysvětluje Weist.

„Čím je produkce menší, tím více se spoléhá na náš vlastní komunikační systém. Děje se tak buď v kombinaci s jejich různým vybavením, a nebo je použito pouze naše řešení. HelixNet a FreeSpeak II jsou dostatečně otevřené na to, aby se k nim mohl připojit jakýkoliv systém, se kterým k nám hostující produkce přijede. S tímto systémem se dokážeme přizpůsobit jakékoliv situaci a představení – malému i velkému.“.

HelixNet® Digital Network Partyline Intercom System

Divadlo State Theatre New Jersey se na systémy Clear-Com spoléhá již několik desetiletí. Tato modernizace je za celou historii budovy v pořadí již třetí. Díky tomu, že nové systémy Clear-Com umožňují využívat i komponenty starších řešení, je proces modernizace levnější a v mnoha ohledech i mimořádně jednoduchý. Doufat v to nejlepší, ale být připravený na všechno. Jinými slovy: Stávající systém Clear-Com byl u každé lokace ponechán nedotčen a ethernetové linky zde běží vedle původního XLR kabelu.

„Pro všechny případy máme stále k dispozici oba dva systémy. HelixNet a FreeSpeak II nicméně fungují, tak jak mají – to znamená skvěle,“ dodává Weist. „Když se věci mění, člověk má vždy tendenci k určitým obavám. Dříve jsme byli zvyklí na jednokanálový systém, zatímco teď mohou uživatelé vybírat z několika soukromých konverzací s různými odděleními, zatímco jsou stále a ke všem připojeni. Naučit se využívat všechny výhody tohoto flexibilního systému trvalo našemu divadelnímu týmu jen krátce.“

FreeSpeak II (1.9 GHz & 2.4 GHz)

Nová síť digitálního interkomu tvoří digitální partyline systém HelixNet se 16 beltpacky a digitální bezdrátový interkom FreeSpeak II s 10 bezdrátovými beltpacky a čtyřmi transceivery (kombinace přijímače a vysílače). To vše je propojeno přes IP propojeno k rozhraní LQ-R.

Největší výhodou je z mého pohledu možnost přepínat mezi kanály, které jsou určeny obsluze kamer a týmu, který má na starosti zpracování videa,“ vysvětluje Klima. „Nyní mohu mít kanály pro režiséra, zvukaře, osvětlovače, a dokonce i hlavní kanál. To je něco, co jsem dříve neměli. Každá skupina používala vlastní komunikaci a já jsem sedával za stolem se dvěma interkomovými reproduktory a dvěma sluchátky.“ 

„Každý, komu dosluhuje současný interkom a přemýšlí o novém, by to prostě měl upgrade udělat,“ doporučuje Weist. „Inspicientský komunikační systém je pilířem pro vše, co v divadle děláte. Všichni se díky němu cítí pohodlněji, protože vědí, že mohou komunikovat s kýmkoliv. A také už nás netrápí šum a různé ruchy naindukované ze stmívačů a bezdrátů. Signál interkomu HelixNET je naprosto čistý. Pokud někdo nezačne hovořit, nejste si dokonce ani jisti tím, zda je systém vůbec v provozu. Je to zkrátka stejné, jako když dostanete nové lepší brýle.“

Chcete se o interkomech Clear-Com dovědět více nebo potřebujete poradit s výběrem vhodného systému?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com