Cenou Emmy ověnčený sitcom “Modern Family” těžil z možností neviditelného Phonaku invisity

Cenou Emmy ověnčený sitcom “Modern Family” těžil z možností neviditelného Phonaku invisity

Reference

Epizoda ‘Connection Lost’ s iPhonem by podle slov oceněného zvukaře Stephena Tibba nebyla vůbec realizovatelná bez in-ear odposlechu invisity.Stephen Tibbo vypráví o zvukové stránce epizody ‘Connection Lost’

Oceněný sitcom Modern Family na sebe upozornil i v únoru epizodou‘Connection Lost’, prezentovanou výhradně z perspektivy displeje laptopu a kompletně natočené pomocí iPadů, iPhonů a laptopů. Avšak aby bylo možné živě snímat a přenášet obrazy mezi čtyřmi různými místy, bylo nutné, aby se herci mezi sebou slyšeli živě a mohli tak na sebe reagovat během simulovaných konverzací.

Aby bylo možné něco takového natočit, vyzkoušel oceňovaný zvukový mistr Stephen Tibbo (Emmy, C.A.S.) Phonak invisity - nejmenší bezdrátový in-ear odposlech na světě. Tibbo již dříve používal invisity při natáčení Jake In Progress, stejně jako pro hudební nebo taneční čísla v sitcomu Modern Family.

Tibbo k tomu dodává: „Největší výzvou, tedy alespoň pro zvuk, byl okamžik, kdy producenti představili představy o epizodě i se záměrem zkusit natočit celou epizodu v jednom dni a navíc na živo. Když jsem četl scénář, hned jsem si uvědomil jaká to bude výzva.“

„Nemyslím si, že bychom to zvládli bez Phonak invisity,” dodává Tibbo, neboť alternativní řešení by zahrnovaly instalace indukčních smyček kolem jednotlivých míst, nebo použití reproduktorů, které by zase komplikovaly míchání zvuku.

„Když epizodu sledujete, možná si ani neuvědomíte technickou náročnost, avšak my jsme si jí byli během natáčení až velmi dobře vědomi,” vysvětluje Tibbo. „Já jsem toho názoru, že pokud dobře odvedete svou práci, divák nic nepozná. A tady pracovala technologie pro nás – byla to jedna z epizod, kde bychom se v případě selhání invisity ocitli ve velice nelichotivé pozici nebo bychom si rovnou mohli hledat jinou práci. Museli jsme se na invisity zcela spolehnout.”

Mohlo by vás zajímat – související článek:
7 postřehů a rad o práci se zvukem ve filmovém průmyslu – čtětě zde…

Chcete se o komunikačních a průvodcovských systémech značky Phonak dovědět více?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com