Bezdrátové systémy Wisycom tentokrát na turné rockové skupiny Journey

Bezdrátové systémy Wisycom tentokrát na turné rockové skupiny Journey

Reference

Zvukař Josh Swart používá při koncertech americké skupiny Journey bezdrátové systémy Wisycom.

květen 2023

Monitorový zvukař známé americké skupiny Journey a vedoucí zakázek v produkční společnosti CLAIR Global, Josh Swart, pracuje se širokopásmovými přijímači Wisycom MPR50-IEM a širokopásmovými vysílači MTK952 od roku 2016. Pro letošní turné Freedom Tour 2023 přidal do svého ozvučovacího workflow také nový širokopásmový slučovač Wisycom CSI16T.

Wisycom mě v první řadě přesvědčil špičkovou audio kvalitou svých zařízení. V prostředí našeho firemního sídla jsme nejprve provedli několik srovnávacích testů s výrobky jiných značek. Konkurence nebyla ani zdaleka schopna poskytnout zvuk takového kalibru, čímž si mě Wisycom zcela získal. Přímo na turné mě pak ohromila neuvěřitelná stabilita RF přenosu. LEDkové video stěny byly v minulosti vždy zdrojem problémů, ale u řešení od Wisycomu jsem nezaznamenal žádné interference.

Josh Swart, Monitor engineer

Swart si také všímá různých funkcí ovladače hlasitosti u beltpacků MPR50-IEM: „Dva z umělců nechtěli, aby se během vystoupení hýbalo ovladačem hlasitosti, a museli jsme je vždy odpojit. Teď je ale mohu nastavit na uzamčenou hlasitost. Nezáleží tedy na tom, jestli je potenciometr hlasitosti nastaven na 1 nebo 10 – nepohne se z nastavení, které jsme předem určili, ani když mám svůj cue pack nastaven v režimu proměnlivé hlasitosti. Mohu ho ztlumit, ale když naslepo otočím ovladačem směrem nahoru, vím, že se zastaví na stejné hlasitosti, kterou právě používají dva hlavní umělci. Tahle funkce je jasný ‚game changer‘!“

Aktuálně používáme 12 kanálů duálních vysílačů MTK952 v kombinaci se čtyřiadvaceti beltpackovými přijímači MPR50-IEM a slučovačem CSI16T. Osm ze stávajících mixů odbavuji přes AES a poslední čtyři přes analog.

Josh Swart, Monitor engineer

Swart dále upozorňuje také na audio kvalitu IEM. „Wisycom má stejnou šířku a hloubku jako kabelové IEM řešení a větší šířku než jakýkoli jiný bezdrátový IEM pack, který jsem slyšel,“ říká. „To samo o sobě mi pomáhá při umístění věcí ve zvukovém spektru a dává mi to v mixech obrovský prostor, což je pro monitorového zvukaře neocenitelný přínos. RF přenos je pevný jako skála. Pokud není přítomen audio signál, neozývá se žádný zemní šum či otravné syčení.“

Chcete se seznámit s možnostmi využití systémů Wisycom. Potřebujete poradit s různými technologiemi v rámci ozvučení a týmové komunikace při koncertech, divadelních či jiných kulturních akcích?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com