Bezdrátové komunikační řešení FreeSpeak II společnosti Clear-Com připraveno k instalaci ve velkých vysílacích stanicích Velké Británie

Bezdrátové komunikační řešení FreeSpeak II společnosti Clear-Com připraveno k instalaci ve velkých vysílacích stanicích Velké Británie

Reference

Plánovaná instalace je součástí zásadní výměny bezdrátových systémů, která navazuje na licenční úpravy provedené britským telekomunikačním úřadem Ofcom.

Společnost Clear-Com® uvedla, že bezdrátové interkomové řešení FreeSpeak II bude součástí nových bezdrátových systémů na 14 pracovištích veřejnoprávní britské televizní a rozhlasové stanice BBC, včetně jejího londýnského sídla New Broadcasting House či Salford Quays.

Začátkem tohoto roku společnost BBC začala hledat dodavatele k výměně velké části svého bezdrátového zvukového vybavení. Tento krok učinila v návaznosti na oznámení super-regulačního britského orgánu Ofcom, který od května 2020 plánuje v oblasti tvorby televizních programů a pořádání hromadných společenských akcí (PMSE) omezení v dostupném spektru 700 MHz.

Tento projekt započne instalací dvanácti studií v New Broadcasting House. Následovat budou dvě studia v Salford Quays a deset dalších pracovišť v různých anglických regionech. Instalace nového vybavení se dočkají také tzv. parlamentní studio BBC v Millbanku a akademické zázemí v Eveshamu.

Každé studio bude tvořeno svou vlastní základní stanicí, která bude doplněna o potřebný počet beltbacků a antén. Přestože se původně uvažovalo o nasazení matic, nakonec zvítězily právě samostatné základní stanice. Ty totiž studiím umožní vlastní nezávislý provoz a jsou vhodnější pro rychle se rozvíjející vysílací prostředí. V neposlední řadě se také jedná o uživatelsky jednodušší a méně nákladné řešení.

Interkomy FreeSpeak II představují flexibilní komunikační řešení, které je dobře připraveno na nároky budoucnosti. Tento systém je možné nakonfigurovat speciálně pro každé studio a v případě potřeby ho lze snadno rozšířit,“ říká Damien Engan, obchodní manažer Clear-Com. „Jsme rádi, že na této významné instalaci můžeme spolupracovat s tak prestižní realizační firmou, jakou je společnost dB Broadcast,“ uzavírá. 

Zajímají vás vysílací technologie a vše kolem broadcastingu. Rádi vám poradíme.

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com