500 houslistů vs. mikrofony DPA

500 houslistů vs. mikrofony DPA

Reference

Mikrofony DPA zprostředkovaly záznam ze společného vystoupení 500 houslistů!
Miles Fulwider, mistr zvuku a ředitel hudebních technologií na Univerzitě svatého Františka v americkém Fort Wayne, dostal za úkol vytvořit nahrávku z vystoupení studentského souboru s více než 500 houslisty.

Hudební událost nazvaná „Violin Celebration“ se konala v koncertním sále Abravenel Hall, jež je domácí scénou orchestru Utah Symphony. Hvězdným hostem vystoupení byl houslista Rob Landes. Záznam koncertu tvůrci zpracovali do 19 videí, která byla postupně s týdenním odstupem odvysílána 3,62 milionům sledujících na Landesově YouTube kanálu, a také na stránkách organizace Suzuki Association of Utah (SAU), která tento projekt uskutečnila.

K obdivuhodné zvukové kvalitě nahrávky přispěly mikrofony DPA. S ohledem na obrovský dosah a kalibr této hudební události se Fulwider rozhodl využít hned několik modelů dánského výrobce. Přímo na nástroje nebo do koncertního prostoru nasadil například všesměrové 4006, 4099 CORE, surround mikrofon 5100, tužkové modely 4011 Cardioid a 4015 Wide Cardioid, velkomembránové všesměrové mikrofony 4041, modely 4098 na husím krku či 2011 s dvojitou kardioidní membránou.

Fulwider věděl, že se v případě DPA může spolehnout na dokonale čistý zvukový záznam i schopnost mikrofonů věrně přenést intenzitu a výraz hudebního přednesu.

Při záznamu pěti stovek hudebníků, kteří hrají současně, musíte počítat s velkou intenzitou zvuku. Mým cílem bylo tuto sílu zaznamenat tak, abych nahrávku nemusel v mixu později nijak dobarvovat nebo budit. Ke skvělému zvuku přímo na místě přispěly i výborné akustické vlastnosti sálu. Věděl jsem, že díky mikrofonům DPA dokážu zachytit přesně to, co jsme slyšeli a prožívali přímo na místě.

Miles Fulwider , Tonmeister and University of Saint Francis Music Technology Director

Potřebujete poradit s výběrem vhodného nástrojového či zpěvového mikrofonu, nebo s ozvučením nejrůznějších vnitřních i venkovních prostor? 

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com