Zrodil se nový Tiger – sE DM3 je aktivní inline DI-BOX

Zrodil se nový Tiger – sE DM3 je aktivní inline DI-BOX

Novinky

Tiger není jenom Woods, ale i nový aktivní inline DI-BOX s vysokoimpedančním nástrojovým / linkovým vstupem Ultra-HiZ a roztomile kompaktním designem, díky čemuž jej můžete mít vždy po ruce. DM3 se v mnoha ohledech stane vaším klíčem ke skvělému zvuku!

listopad 2022

DM3 je postavený na osvědčené nízkošumové  technologii sE DYNAMITE a díky moderním součástkám si kvalitou nezadá s vyhlášenými aktivními DI světových výrobců (dle zkušeností uživatelů je spíše převyšuje). Do jeho Ultra-HiZ vstupu můžete připojit od piezzo snímače přes kytarové cívkové snímače, až po linkový výstup z komba, notebooku, či dokonce ze zesilovače – se vším si poradí (fakt, nebojte, se zapnutým útlumem na vstupu snese až 10kW). Výstupní vyrovnávací zesilovač pracuje v třídě A, a tak při velmi nízkém šumu zachovává charakter zvuku nástroje s bezchybnými detaily. Od bolestí hlavy způsobených zemními smyčkami či VF rušením (mobily, bzukoty) vám pak DM3 dokáže pomoci pomocí přelomové konstrukce odzemňovacího obvodu s kouzelným nastavením „on +“.

Vstupní konektor Jack 1⁄4" zapojením TRS (ano, symetrický) je vybaven pojistkou, takže DM můžete nechat klidně bez obav viset na nástrojovém kabelu. Tento průlomový kompaktní DI box lze snadno umístit na stativ, do kapsy, nebo s pomocí spojky vytvořit ze dvou kousků stereofonní DI box. sE DM3 je tak skutečným klíčem k velkému zvuku!

Vysokoimpedanční vstup Ultra-HiZ je zkonstruován tak, aby neměl problém prakticky s jakkoliv silným signálem (až 285 Vrms), a přitom díky vysoké impedance prakticky nezatěžoval výstup nástroje či linky. Příliš silný vstupní signál je vždy možné utlumit s pomocí dvouúrovňového článku PAD (-15/-30dB), který je (stejně jako vedlejší přepínač GND LIFT) zapuštěný do těla DM3, takže je vyloučeno, aby došlo k přepnutí omylem. Když už jsme u druhého přepínače pojďme si říct, že se jedná o zcela inovativní odzemňovací přepínač. V horní pozici ON se jedná o klasické odzemnění, ovšem spodní pozice ON+ zapíná sofistikovaný obvod pro potlačení dalších vysokofrekvenčních rušení jako je bzučení mobilů či cvrlikání světel, nebo WiFi sítě.

Na přiloženém obrázku si všimněte malé červené páčky – to je uvolňovací zámek mechanismu, který uzamyká vložený JACK konektor proti náhodnému vypadnutí.  Kytarista (například) si tak může být jistý, že ani při divokém pobíhání po jevišti nedojde k vytržení konektoru z DI-BOXu sE DM3 a může se tak v klidu a bez obav věnovat své show. Podobně pokud například zvukař potřebuje DIBOX s XLRF vstupem není nic snazšího než použít kovovou přechodku, která se díky zámku pevně spojí s DM3 do jednoho kompaktního celku. Bezpečnostní pojistka na JACK konektoru je unikátní výbava, kterou u jiných DI nenajdete.

Elektronika DM3 rozhodně není desetiletí staré konstrukce, naopak: je postavena na nejmodernějších součástkách, které pokrok v oblasti mikroelektrotechniky umožňuje vyrobit. Celé zapojení tohoto malého, avšak sofistikovaného DIboxu, pracuje ve třídě Class A a při zanedbatelném zkreslení zaručuje konzistentní úroveň signálu bez ohledu na různé zatěžovací impedance kabelem připojených nástrojů. Obě desky elektroniky jsou, spolu se zlaceným XLR konektorem, vsazeny do pevného celokovového válcového těla. Díky této pevné konstrukci se tak nemusíte se bát hrst těchto DIboxů klidně nechat jen tak povalovat v kabelovce. DM3 je natolik odolný a přitom kompaktní, že se vám vejde prakticky kamkoliv. Zabalíte jej do nástrojového pouzdra, vejde se dráteníkovi do kapsy, do kufříku s mikrofony, prostě je snadné ho mít prakticky kdekoliv vždy po ruce pro případ, že potřebujete vyřešit problém se signálem. V řešení problémů je tenhle kompaktní DI-BOX totiž neskutečné aktivní zvíře.

Klíčové vlastnosti

 • Vysokoimpedanční vstup Ultra-HiZ prakticky nezatěžuje vystup nástroje, a tedy nezkresluje jeho zvuk:
 • Velmi vysoká vstupní impedance (10 MΩ)
 • DM3 nekompromisně zachovává individuální zvukový charakter nástroje
 • Pokrokový obvodový návrh elektroniky s nejmodernějšími součástkami
 • Je schopen zpracovat prakticky jakýkoliv vstupní signál bez ohledu na impedance a úroveň (klidně i z 10kW zesilovače, pokud byste si chtěli odbočit zvuk z reproduktoru)
  • Hodí se i pro připojení linkových signálů z aktivních snímačů, kláves, bicího modulu, syntezátorů či notebook
 • Zapuštěný třípolohový přepínač umožňuje utlumit vstupní signál o 15 nebo 30 db
 • Třípolohový přepínač odzemnění odstraňuje bručení zemních smyček a v nastaven ON+ také bzučení z mobilů
 • Vstupní Jack 6,3mm s bezpečnostní pojistkou zabraňuje vytržení konektoru
 • Kovové pevné tělo snese i hrubé zacházení
 • Díky kompaktnímu provedení se vejde všude, do futrálu i do dámské kabelky

Nevíte si rady s výběrem vhodného nástrojového či zpěvového mikrofonu? Řešíte ozvučení kapely? Rádi vám poradíme.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com