Správný základ, to je oč v DPA běží.

Správný základ, to je oč v DPA běží.

Novinky

V tomto případě přichází DPA na trh s úhledným skandinávským designem v podobě nového mikrofonního stojanu – Microphone Base – pro svůj vysoce kvalitní jevištní mikrofon d:screet™ SC4098.

Nový mikrofonní stojan – Microphone Base – společně s jevištním mikrofonem d:screet™ SC4098 svým elegantním designem, srozumitelným zvukem a jednoduchou instalací vychází vstříc odlišným potřebám a přáním architektů, technických poradců, systémových integrátorů i elektrikářů.

Čistý a srozumitelný zvuk je primárním požadavkem jakéhokoliv řečníka vystupujícího před posluchači. Společnost DPA tomuto požadavku vyhověla již svým esteticky příjemným jevištním mikrofonem d:screet™, který obsahuje miniaturní superkardioidní vložku d:screet™. Ta spojuje regulovanou směrovost s dobrou odolností proti okolním ruchům díky své lineární kmitočtové odezvě. Uvedení modelu Microphone Base na trh je třešničkou na dortu, protože tím dostáváme i stejně vzhledný a všestranný stojan pro tento mikrofon.

Stojan Microphone Base je zkonstruován tak, že ho lze umístit na desku stolu nebo jeviště, připevnit na strop nebo dokonce na stěnu a je dostupný ve dvou barevných provedeních – v černé a bílé variantě. Dodává se buď s konektorem MicroDot nebo XLR nebo s neukončenými vodiči pro připojení ke kontaktům Phoenix. Mikrofonní vložka d:screet™ je upevněná na elegantním raménku, které je u stolní verze na obou stranách zakončené husím krkem, což uživatelům umožňuje nastavit mikrofon přesně do požadované polohy. Stropní verze se skládá z jediného husího krku. U obou verzí může být kabel vyveden buďto po straně nebo naspodu celého zařízení.

Aby si technici mohli snáze vybrat správný mikrofon a stojan podle svých aktuálních potřeb, připravila společnost DPA několik sad lišících se řešením konektorů. Pro umístění na desku stolu jsou k dispozici tři různé sady složené z černého stojanu a mikrofonu d:screetTM SC4098 s 45cm (=18 palců) dlouhým husím krkem, zatímco pro stropní aplikaci máme tři sady složené z bílého stojanu a mikrofonu d:screetTM SC4098 s patnácticentimetrovým (= šestipalcovým) husím krkem. Zákazníci si pochopitelně mohou koupit stojan a mikrofon i samostatně, takže mohou kombinovat a párovat konektory, barvy stojanů a délky husích krků.

Produktový manažer společnosti DPA Microphones, René Mørch říká: „Když vybíráte audio vybavení, v mnoha případech je estetický vzhled stejně důležitý, jako zvuková kvalita. Firma, která má v kanceláři třeba nádherný starodávný jednací stůl asi nebude nadšená z představy, že do něj vyvrtá díru kvůli upevnění mikrofonu. Tato elegantní řešení bez problémů splynou se stylovou zasedací místností bez ohledu na to, jestli bude vybavena jedním nebo několika stolními mikrofony. Podobně v přednáškovém sále, kde se konference často natáčejí nebo dokonce vysílají, nebudou organizátoři chtít možná vůbec žádné stolní mikrofony a raději zvolí náš stropní držák, který zajistí, že mikrofon nebude vidět, ale přitom zachová zvukovou kvalitu.“

Mørch dodává, že pověstná DPA audio kvalita je standardem u všech variant mikrofonních stojanů Microphone Base díky vynikající linearitě superkardioidní mikrofonní vložky d:screet™ SC4098.

„Tyto vložky mají rovnoměrnou odezvu mimo osu, což znamená, že i když jsou přichyceny ke stropu, zachytí dokonale zvuk každého řečníka. Ti vzdálenější budou znít stejně přirozeně jako ti, kteří jsou k mikrofonu blíž, a to bez ztráty srozumitelnosti řeči nebo čistoty zvuku."

Chcete se o vlastnostech a možnostech využití DPA mikorfonů dovědět více? Nebo potřebujete poradit s výběrem vhodné  AV techniky do vaší kanceláře?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com