Společnost Peplink se stala prvním autorizovaným dodavatelem technologií Starlink

Společnost Peplink se stala prvním autorizovaným dodavatelem technologií Starlink

Novinky

Peplink a Starlink přicházejí se společným řešením pro celosvětově dostupný, spolehlivý a vysokorychlostní satelitní internet.

leden 2024

Společnost Peplink informovala o uzavření dohody se společností SpaceX! Peplink se státvá autorizovaným dodavatelem technologie Starlink, služby satelitního internetu, která je tvořena vlastní konstelací družic firmy SpaceX a poskytuje širokopásmové připojení k internetu, které by mělo být dostupné v libovolné lokalitě bez ohledu na to, jak je vzdálená od velkých aglomerací. Společné řešení bude kombinovat terminály Starlink Flat High Performance a routery Peplink SD-WAN.

Pro mobilní, námořní a geograficky odlehlé společnosti bývá zajištění spolehlivého, rychlého a cenově dostupného připojení k internetovým službám problematické. Často jsou kvůli tomu nuceny sahat k významným kompromisům, které omezují jejich podnikatelské operace i služby zákazníkům. Společné řešení Peplink a Starlink, které by mělo být k dispozici skrze globální síť autorizovaných dodavatelů, je odpovědí na všechny tři uvedené obtíže. Spolehlivé a cenově dostupné vysokorychlostní připojení bude tímto způsobem dostupné i v těch geograficky nejobtížnějších lokalitách.

Společnost Peplink vyvinula patentem chráněná hardwarová i softwarová řešení, která dokážou zajistit nepřetržité připojení prakticky v jakékoliv situaci od samoobslužných pokladen a vzdálených kanceláří přes potřeby mobilních vysílacích společností či záchranných složek až po plachetnice plující kolem světa. Naše kombinované řešení nyní libovolnému podniku kdekoliv na světě zajistí přístup k cenově dostupnému, rychlému a spolehlivému vysokorychlostnímu internetu.

Alex Chan, CEO and founder of Peplink.

Dodavatelé technologií Peplink vůbec poprvé nasadili vícelinkové agregační routery a několik satelitních terminálů Starlink na palubě velkých výletních lodí, kde se jim podařilo výrazně zvýšit spolehlivost i rychlost internetového připojení. Oproti předchozím možnostem přístupu k internetu také snížili provozní náklady.

Díky routerům Peplink mohou klienti kombinovat více zařízení Starlink tak, aby splnili vysoké nároky na šířku pásma. Jeden jediný terminál Starlink dokáže zajistit rychlost stahování vyšší než 220 Mb/s a upload rychlostí 25 Mb/s.

Díky technologii Peplink jsme s několika Starlinky na palubách výletních lodí dosáhli kapacity více než 1 Gb/s, čímž jsme cestujícím poskytli během plavby zcela bezproblémové připojení k internetu. Starlink ve spolupráci se svými autorizovanými poskytovateli služeb pracuje na řešení složitých problémů s připojením a na rozšíření přístupu k vysokorychlostnímu internetu pro podniky a mobilní uživatele po celém světě.

Chad Gibbs, Vice President of Starlink Business Operations

Peplink – Starlink – Audiopro

Na základě uzavřené dohody bude společnost Peplink skrze autorizované dodavatele schopna poskytovat technologickou podporu pro toto nové společné řešení. Síťové produkty a služby bude dodávat globální síť autorizovaných poskytovatelů společného produktu Peplink & Starlink.

Jsme velice potěšeni, že společnost Audiopro získala toto výsadní postavení a je zařazena mezi  autorizované dodavatele řešení Peplink & Starlink

 • více o nabízených službách Peplink & Starlink ZDE

O službě Starlink společnosti SpaceX:

Starlink poskytuje vysokorychlostní satelitní internet s nízkou latencí uživatelům po celém světě. Tato největší a nejpokročilejší konstelace družic na světě využívá nízkou oběžnou dráhu Země, díky níž poskytuje svým uživatelům širokopásmový internet pro streaming, online gaming, videokonferenční hovory a další účely. Služba Starlink je konstruována a provozována technologickou společností SpaceX, která při vybudování nejpokročilejšího internetového systému na světě využívá bohaté zkušenosti z aerokosmického průmyslu – z provozu kosmických lodí i orbitálních operací.

O společnosti Peplink:

Peplink vyvíjí hardwarová a softwarová řešení, která pomáhají zajistit spolehlivé připojení k internetu. Podnikům nejrůznějšího zaměření pomáhá zvládat i ta nejnáročnější síťová prostředí. Díky technologiím Peplink mají spolehlivé, rychlé a cenově výhodného připojení desítky tisíc zákazníků. Společnost Peplink, známá především svými technologiemi pro SD-WAN sítě, poskytuje kompletní řadu síťových zařízení, softwarových řešení a služeb

Chcete se dovědět více o možnostech využití technologií Peplink a Starlink pro vaše pracovní či volnočasové aktivity? 

Milan Rakowski

milan.rakowski@audiopro.cz+420 736 171 561

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com