Screen Innovations – Tiles – řešení pro video stěny

Screen Innovations – Tiles – řešení pro video stěny

Novinky

Společnost Screen Innovations představila nové a inovativní řešení pro video stěny, které nabízí oproti konvenčnímu řešení pomocí LCD/LED displejů nižší cenu, výrazně snadnější montáž a minimální náklady na údržbu.

Nejnovějším produktem společnosti Screen Innovations jsou Tiles – skládatelný projekční systém, který byl navržen tak, aby znovu definoval pojem „video stěna“. Tato novinka je tvořena oceňovaným projekčním materiálem Black Diamond. S rozměry až 288“ na šířku a 162“ na výšku a podporou rozlišení 4K/8k+ a UHD/HDR se jedná o vhodné řešení pro digital signage v komerčních instalacích jako jsou, restaurace, vzdělávací instituce, stadiony, apod.

„Black Diamond je považován za nejlepší řešení, které si lze za peníze pořídit. Avšak i tento projekční skvost má své limity,“ připouští Skyler Meek, marketingový ředitel společnosti Screen Innovations. „Extrémně vysoké nároky na výrobu materiálu těchto optických kvalit s sebou totiž přinášejí omezení v maximální výšce této projekční plochy. Pro překonání tohoto limitu se naše společnost rozhodla vytvořit systém, který využívá skupinu menších, avšak precizně spojených, pláten a dává tak vzniknout jedné obří obrazovce.“

Vytvoření projekční stěny Black Diamond je řešeno na principu složených panelů, které jsou vedle sebe umístěny tak blízko a přesně, že spáry mezi nimi jsou téměř neviditelné. Této preciznosti bylo dosaženo především díky novému počítačem řízenému systému řezání, který je schopen pracovat na základě extrémně detailních specifikací.

Pro zajištění jednoduché a časově úsporné instalace se výrobce rozhodl nový systém nabízet ze 75% továrně před-smontován. Každý panel zde „zapadá“ na své místo díky upevňovacímu systému, který využívá neodymové magnety.

Takto koncipovaný postup kompletace umožňuje autorům instalace velmi snadno a s minimálními nároky sestavit projekční stěnu jakékoliv velikosti. Všechny panely jsou předem precizně nařezány a připraveny k dodání ve třech rozměrech: 45“, 50“ a 55“ pro vytvoření stěny ve formátu 16:9, a také ve velikostech 43“, 48“ a 53“ pro vytvoření plochy ve formátu 16:10.

„To, co je na tomto systému revoluční,“ pokračuje Skyler, „je především fakt, že se jedná o řešení pro vytvoření masivní obrazovky typu velkých „video stěn“, které je však ušetřeno obvyklých problémů, instalačních komplikací či rozpočtových otázek. Systém Tiles vyžaduje pouze jeden světelný zdroj, instalace je velmi snadná, a údržba je bez-nákladová (stačí pouze občasné jemné zbavení prachu). Jedná se navíc o technologii budoucnosti, která počítá s rozlišením 8K+ a podporou UHD/HDR.“

Chcete se o možnostech využití projekčních ploch SI dovědět více nebo si je prohlédnout na naší prodejně?

Ondřej Žatečka

ondrej.zatecka@audiopro.cz+420 603 434 922

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com