Nový vícekanálový výkonový zesilovač pro komerční instalace Dynacord V600:4

Nový vícekanálový výkonový zesilovač pro komerční instalace Dynacord V600:4

Novinky

S modelem V600:4 představuje Dynacord prvního člena nové řady zesilovačů pro malé a středně velké instalace, které najdou uplatnění například v oblastech vzdělávání a pohostinství, v maloobchodu, ale např. i v kostelech. Čtyřkanálový výkonový zesilovač s celkovým výkonem 600 W je doporučován jako spolehlivé řešení pro konzultanty, zadavatele a autory instalací, kteří hledají robustní a mimořádně všestranný zesilovač, který se rychle instaluje a pracuje bez problémů i v náročných podmínkách. Nejmodernější Dynacord technologie umožňuje nízkou energetickou spotřebu s flexibilním využitím výkonu, což snižuje provozní náklady.

únor 2023

Navzdory kompaktnímu 1RU provedení, které zabere v racku jen minimum místa, se V600:4 může pochlubit vybaveností těmi nejlepšími funkcemi ve své třídě a novými inovativními technologiemi Dynacord. Majitelům budov a provozů zesilovač nabízí za atraktivní cenu optimální kombinaci skutečně profesionálního výkonu a úsporné spotřeby energie. Veškeré použité technologie byly vyvinuty přímo v Dynacordu. Jde tedy o produkt, který má na svědomí jeden z nejzkušenějších výzkumných týmů audio průmyslu. 

Všestrannost

V600:4 je velmi flexibilním nástrojem. Za jeho všestranností stojí především patentovaná technologie VLD (Variable Load Drive), díky které lze kanály zesilovače používat bez omezení výstupního výkonu buď při 4 nebo 8 ohmech, nebo přes 70V nebo 100V vedení.

Flexibilitu instalace ještě více zvyšuje nová technologie Dynacord powerTANK, která funguje prakticky jako zásobník - či rezervoár – výkonu zesilovače. Díky přímému přístupu k celkovému výkonu 600 W může V600:4 podle potřeby dodávat asymetrický výkon do všech kanálů (až 300 W na jeden kanál). Nedochází tak k „plýtvání výkonem“ a zejména při buzení více zvukových zón s různými požadavky na výkon se jedná o velmi efektivní řešení. Jeden V600:4 může současně sloužit jako budící prvek kompaktních reproduktorů v malém prostoru, například v kuchyňce, ale zároveň i větších reproduktorů s výkonem až 300 W, například v posluchárně. Ke snadné instalaci přispívá i to, že tato funkce nevyžaduje žádné speciální konfigurační dovednosti – powerTANK se aktivuje automaticky.

Nízké provozní náklady

Aby splnily přísné předpisy na ochranu životní prostředí, stále více společností je nuceno snižovat svoji uhlíkovou stopu i celkovou energetickou náročnost svých budov a provozů. Zesilovače Dynacord se v náročné disciplíně „úspory energie bez ztráty výkonu“ osvědčily již v minulosti. Jejich celkovou spotřebu energie pomáhá významně snižovat funkce ecoRAIL. Tato technologie dokáže i při reprodukci podkresové hudby zajistit takovou úroveň spotřeby energie, která téměř odpovídá pohotovostnímu standby režimu. Systém ecoRAIL tak chrání životní prostředí a výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví, přičemž vždy zachovává vysokou kvalitu zvukového podání a bezpečnost provozu.

K další optimalizaci účinnosti přispívá funkce APD (Auto Power Down), která snižuje spotřebu energie automatickým vypnutím zesilovače, pokud není přítomen žádný zvukový signál. Jakmile je signál detekován, automatické probuzení okamžitě nastartuje plnou funkčnost zesilovače.

Maximální spolehlivost

Výkonové zesilovače Dynacord se na trhu těší skvělé pověsti především díky vynikajícímu zvukovému výkonu a extrémní odolnosti. Stejně jako ostatní zesilovače Dynacord je i V600:4 konstruován s vysoce kvalitních materiálů a součástek.  Doslova „neprůstřelné“ ochranné obvody se sofistikovanými omezovači, jejichž původ najdete ve špičkových zesilovačích Dynacord, dávají uživateli klid, neboť před poškozením nechrání jen samotný zesilovač, ale i připojené reproduktory.

Model V600:4 má ve svých útrobách integrovánu také technologii Dynacord dualCOOL. To jinými slovy znamená, že je toto zařízení navrženo jako konvekčně chlazený výkonový zesilovač, jehož provoz je zároveň velmi tichý. V600:4 je proto vhodný i pro instalace v tichém prostředí. Díky technologii dualCOOL se při extrémních teplotních podmínkách aktivuje vestavěný vícestupňový ventilátor, který udržuje zařízení v plném provoz bez omezení, a to i při teplotách až 45 °C.
Účinnost a stabilitu těchto zesilovačů i v případě kolísání hlavních zdrojů napájení opět zajišťuje osvědčený korektor účinku v podobě technologie Power Factor Correction (PFC).

Potřebujete poradit s výběrem vhodné techniky pro ozvučení nejrůznějších prostor?

Lukáš Král

lukas.kral@audiopro.cz+420 777 238 283

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com