Nový systém EVOLVE 50M – sloupová reprosoustava se subwooferem

Nový systém EVOLVE 50M – sloupová reprosoustava se subwooferem

Novinky

Společnost Electro-Voice rozšířila svou řadu EVOLVE o systém EVOLVE 50M, který je tvořen sloupovou reprosoustavou a aktivním subwooferem. Systém pracuje s novou firemní digitální audio/řídící technologií QuickSmart Link, s vestavěným mixem, DSP a efekty.

Černé nebo bílé provedení Evolve 50M je osazeno osmi 3,5“ neodymiovými měniči, které díky proprietárním vlnovodům zajišťují horizontální pokrytí v úhlu 120 stupňů napříč celou šířkou pásma. Asymetrické vertikální pokrytí v úhlu 40 stupňů má za cíl do oblasti poslechu vyzařovat zvuk, který je akusticky pevnější.

Ozvučnice je vyrobena z odolného kompozitního materiálu a vyznačuje se ergonomickým hliníkovým madlem. 12“ subwoofer je zapouzdřen v 15mm silné dřevěné ozvučnici s laminárním prouděním, které zvyšuje akustický výkon i pevnost konstrukce.

Reproduktory jsou se subwooferem propojeny pomocí symetrického hliníkového distančního sloupku s magnetickou západkou, uvnitř kterého je elegantně integrována kabeláž. Reproduktory jsou chráněny černou práškovanou ocelovou mřížkou. Součástí výbavy je přepravní pouzdro pro sloupcový reproduktor. Zesilovač ve třídě D je připraven pro výkon až 1000 wattů.

Písmeno „M“ v označení EVOLVE 50M odkazuje na integrovaný osmikanálový digitální mix, který byl vyroben ve spolupráci se specialisty ze sourozenecké značky Dynacord. Mix nabídne uživateli několik vstupů (čtyři mikrofonní/linkové vstupy na kombinovaných konektorech XLR/TRS, stereo linkový vstup XLR/TRS, RCA, 3,5mm stereo vstup a vysoko-impedanční nástrojový vstup), předzesilovače profesionální kvality a samozřejmě mixážní funkce.

Díky podpoře nízkolatenčního Bluetooth je možné bezdrátově přenášet hudební podkresy či doprovody. Součástí výbavy jsou rovněž samostatný auxový kanál, vstup pro nožní přepínač, celá řada efektů na dvou FX kanálech (30 presetů, včetně efektů chorus, delay, flange a reverb) a další možnosti pro vyladění zvuku.

Nová technologie QuickSmart Link je určena pro jednodušší propojení dvou systémů EVOLVE 50M a jejich použití pro potřeby větších kapel či akcí, které vyžadují větší počet vstupů. Systémy lze propojit bezeztrátově pomocí ethernetového kabelu, obě jednotky spárovat, pomocí mobilní aplikace QuickSmart (dostupná na App Store a na Google Play) vytvořit jedno mobilní zařízení a ovládat oba systémy najednou. V případě projektů, které nevyžadují tolik vstupů, ale potřebují mix a stereo výstupy, je možné EVOLVE 50M spárovat pomocí konektoru MIX OUT XLR se systémem EVOLVE 50.

Ovládací panel EVOLVE 50M nabízí uživatelům přístup k procesoru QuickSmart DSP, jenž skrze LCD displej a jediný ovladač umožňuje navigaci a kompletní nastavení zvuku, efektů, mixážních funkcí a způsobu vedení signálu. Tato nastavení lze samozřejmě provést i pomocí mobilní aplikace QuickSmart Mobile. Mezi funkcemi procesoru najdete rovněž čtveřici továrně přednastavených presetů (Music, Live, Speech, Club), třípásmový ekvalizér (basy, středy, výšky), sedmipásmový grafický EQ (v režimu Mixer), pět uživatelsky programovatelných presetů (ukládání a vyvolávání nastavení), phantomové napájení, vizuální monitoring limiteru, ovladače a měřiče vstupní úrovně, a také ovladač celkové hlasitosti.

Chcete poradit s ozvučením nejrůznějších prostor nebo s výběrem vhodných reprosoustav, mikrofonů,... pro vaše hraní?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com