Nový standard i pro televizní průmysl v podobě sluchátkového vysílacího náhlavního mikrofonu DPA d:fine™

Nový standard i pro televizní průmysl v podobě sluchátkového vysílacího náhlavního mikrofonu DPA d:fine™

Novinky

Tento všestranný přírůstek do cenami ověnčené série d:fine spojuje výjimečnou zvukovou kvalitu mikrofonu DPA s nejmodernějším sluchátkovým odposlechem.

nový model d:fine™. je určen pro moderátory a hosty, kteří během vysílání používají sluchátkové odposlechy pro komunikaci s producenty v zákulisí nebo pro zpětnou vazbu s lidmi, kteří poskytují rozhovory mimo vysílací studio.

Začleněním odposlechu do naší náhlavní sady d:fine jsme s úspěchem propojili dva paralelní systémy a vytvořili tak technologické řešení, které je jednoduché a eliminuje nutnost použití odposlechu a náhlavního mikrofonu zvlášť. Vyřešili jsme tak problém, který šel při vysílání na nervy moderátorům i jejich hostům, kteří se museli potýkat s dvěma sadami zařízení a dvojími kabely. Naše náhlavní sada se přitom snadno nasazuje, je pohodlná a nepřekáží ani moderátorovi ani divákům."

Mikkel Nymand., produktový manažer společnosti DPA

Nový sluchátkový vysílací náhlavní mikrofon d:fine vychází právě z těch nejmodernějších mikrofonních vložek a mechanické konstrukce, díky kterým se série DPA d:fine stala po celém světě tak populární. Stejně jako je tomu u všech výrobků značky DPA, i v tomto případě jsou klíčovými vlastnostmi snadné používání a vynikající zvuková kvalita. Právě proto se sada dodává se sluchátky ve dvou velikostech a velkou pozornost věnovali technici tomu, aby zvuk ze sluchátek v žádném případě neprolínal k mikrofonní vložce, která je buď všesměrová nebo směrová.

Celá sada obsahuje pouze dva kabely – jeden k mikrofonu a jeden ke sluchátku. Oba jsou vedeny souběžně, takže vzhledově působí uhlazeně a spořádaně. Konstrukce z pružinové oceli v místě háčku za ucho umožňuje rychlé nasazení na prakticky jakékoliv ucho a kabel, vedený ke sluchátku (nebo sluchátkům), je možné prodloužit nebo zkrátit podle potřeby daného uživatele. Přebytečný kabel je možné buď natočit kolem sluchátka nebo umístit za ucho a v místě upínání sady je svorka, kterou lze upravit vedení kabelu za krkem. Velikost jde jednoduše přizpůsobit a díky tomu, že je možné si zvolit buď pravou nebo levou variantu mikrofonu, lze náhlavní sadu z jednoho pohledu prakticky skrýt před kamerou.

"Podmínky ve vysílacím studiu jsou někdy poměrně drsné a pokud má nějaký výrobek prokázat svou cenu, musí hodně vydržet," dodává Nymand. "U náhlavních mikrofonů DPA d:fine už nemusíte kvůli opravě vyřadit mikrofon z používání, protože celá série je zkonstruována s odpojitelnými kabely, které lze okamžitě vyměnit za náhradní."

Společnost DPA přidala miniaturní konektor MicroDot pro mikrofon a minijack pro sluchátko. Pro kompatibilitu s většinou profesionálních bezdrátových opaskových jednotek jsou dostupné adaptéry.

Náhlavní sada d:fine se vyrábí v několika variantách. Od nejjednodušší verze pro zachycení za jedno ucho s jedním sluchátkem, přes oblíbenou variantu za obě uši s jedním sluchátkem, která nabízí bezpečnější uchycení, ale přitom nechává jedno ucho volné pro přímé akustické podněty. Dostupná je však i verze s upínáním za obě uši s dvěma sluchátky, která umožňuje sledování dvou kanálů najednou. Ta je vhodná pro producenty nebo pro odposlechy divadelních herců či zpěváků.

Chcete se o vlastnostech a možnostech využití DPA mikorfonů dovědět více?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com