Nová řada unikátních reproduktorových zesilovačů s řídícími funkcemi – Biamp Voltera D

Nová řada unikátních reproduktorových zesilovačů s řídícími funkcemi – Biamp Voltera D

Novinky

Biamp, přední dodavatel profesionálních síťových audiovizuálních systémů, představila na letošním veletrhu ISE  zcela novou řadu reproduktorových zesilovačů s řídícími funkcemi. Nové amplifikované síťové kontrolery nesou „kmenové“ označení Voltera D a jsou vybaveny výkonnými digitálními signálovými procesory, sofistikovanými nástroji pro vyladění místnosti a celou řadou dalších výjimečných funkcí.

 

únor 2024

Kontrolery Voltera D ALC (amplified loudspeaker controllers) jsou k dispozici v konfiguracích 1200 nebo 2400 wattů pro čtyři nebo osm kanálů. Jejich konfigurace by měla být velmi jednoduchá, a to buď pomocí softwaru Tesira™ či nově uvedeného řídícího nástroje Biamp VenueTune™ (záleží na potřebách uživatele a síťových protokolech).

Nová řada je oproti konkrečním produktům výjimečná ojedinělými funkcemi, díky kterým je atraktivní především pro větší systémy. Jedná se například o redundantní síťový zvuk, přepínání mezi síťovým napájením a záložními generátory bez nutnosti restartu či skupinově řízenou ekvalizaci pomocí tzv. zvýšeného kosinového filtru, který přesahuje schopnosti tradičních ekvalizačních funkcí.

 

Voltera D jsou rovněž jedinými ALC na trhu, které podporují současně protokoly AVB i Dante. Precizní ekvalizační filtr (raised-cosin EQ) pod 160 Hz navíc dokonalým způsobem eliminuje působení rezonujících frekvenčních oblastí v místnosti (tzv. room modes) a optimalizuje výkon celého systému v basovém pásmu. Jedná se také o jediný amplifikovaný kontrolér na trhu, který distribuuje výkon 150 wattů do 8 kanálů. Konkurence začíná na 250 až 500 wattech na kanál, což může pro mnoho projektů představovat „zbytečně drahý luxus“.

Intuitivní grafické rozhraní VenueTune využívá jednoduché 2D půdorysy a uživatelům poskytuje přístup k velmi podrobnému nastavení. Software rovněž pracuje s obsáhlými záznamy o výkonu systému a jeho používání v čase. Tato data pak mohou IT či AV správcům pomoci při jeho optimalizaci.

Všechny modely řady Voltera D soustředí svůj vysoký výkon a značnou hustotu kanálů do jedné rackové jednotky. Navzdory úspornému provedení jsou schopny produkovat vysoké špičkové úrovně výstupního napětí a díky sdílení výkonu mohou dodávat na každém kanálu až 75 % z celkového výkonu zesilovače. Pro podporu hybridních systémů lze na každém kanálu přepínat mezi vysoko- (Hi-Z) a nízkoimpenančním (Lo-Z) režimem. Zároveň podporují správu redundantních rozhraní, jako jsou AVB, Dante a AES67. Řada Voltera D je ideálním řešením pro celou řadu instalací od bohoslužebných domů přes úřední budovy a budovy veřejné dopravy až po sportovní a zábavní areály.

Řada Voltera D je navržena pro ty nejnáročnější aplikace, při kterých je třeba zajistit nepřetržitou zvukovou produkci a nelze zde akceptovat ani zatlumení z důvodu ochrany systému. Díky našemu novému softwaru VenueTune je celý proces instalace i nasazení nových kontrolérů velmi zjednodušen. Tvůrci instalací si zde mohou zvolit, kterými zesilovači budou reproduktory buzeny a mají také možnost předvídat odběr proudu či rozptyl tepla. S tímto softwarem dostávají do rukou velmi účinný a komplexní nástroj pro vyladění systému i sledování jeho výkonu.

Joe Andrulis, Executive Vice President of Corporate Development at Biamp

Potřebujete poradit s výběrem vhodného technického vybavení do vašich prostor, pro vaše podnikání?

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com