Nová puška do nejnáročnějších podmínek

Nová puška do nejnáročnějších podmínek

Novinky

Úzce směrový mikrofon společnosti DPA cílí na náročné prostředí sportovních a zpravodajských přenosů, filmového zvuku i živých hudebních vystoupení

říjen 2023

Společnost DPA Microphones představila nový úzce směrový mikrofon. Tato „mladá puška“ nese označení 2017 a míří na ty nejnáročnější situace, ve kterých je třeba dostatečně izolovat primární zdroje zvuku od okolního hluku. Uplatnění tak najde v profesionálním broadcastingu a při živém vysílání, včetně klasického zpravodajství či sportovních přenosů, nebo také u filmu při natáčení zvuku in situ a během hudebních vystoupení.

2017 je navržen tak, aby vydržel cestování a opakované používání v náročných podmínkách – aby ustál provoz ve vlhku, v dešti, horku i suchu. Společnost DPA uvádí, že nový mikrofon byl testován pro použití v prostředí s teplotami až do 40 °C s 90% relativní vlhkostí a v chladném prostředí až do -40 stupňů Celsia.

Úzce směrových shotgun mikrofonů je na trhu obrovské množství. My jsme se snažili model 2017 navrhnout a vyrobit tak, aby mezi všemi vynikal. S délkou pouhých 184 mm je puška 2017 kompaktnější než mnohé populární mikrofony a přesto nabízí působivé technologické vymoženosti. S modelem 2017 dokážete zachytit energii jakékoliv události. Kromě špičkových akustických vlastností zde oceníte rovněž odolnou konstrukci a snadnou použitelnost. Naším cílem bylo vytvořit mikrofon, který se specializuje na oblast broadcastingu a živého zvuku. Mikrofon, který – ať už v pevné pozici nebo na kamerových systémech či mikrofonních tyčích – bude opravdu hodnotným nástrojem profesionálních zvukařů.

Helga Volha Somava, product management director, DPA Microphones

Nový shotgun má speciálně navrženou kapsli, která je spojena s interferenční trubicí a mikrofonní mřížkou. Účelem této konstrukce je, aby mikrofon poskytoval vysoký stupeň potlačení signálu mimo osu a nechal vyniknout hlavní zdroj zvuku. Zeslabený zvuk mimo osu mikrofonu má působit autenticky a být použitelný pro vmíchání do celkového zvukového obrazu.

Přestože je interferenční trubice (obklopující kapsli) poměrně dlouhá, celý mikrofon je ve srovnání s jinými puškami umístěn v kratším a lehčím těle. Díky tomu je velmi vhodným řešením pro celou řadu situací. DPA 2017 najde uplatnění v pevných instalacích, v pohybu na teleskopických tyčích při živých sportovních přenosech a zpravodajství, a nebo také v divadlech uchycený na fly baru FOH systému. Jeho domovem bude i filmový zvuk a natáčení vnitřních či venkovních lokací, případně snímání ambientů pro přimíchání do in-ear odposlechů hudebníků během koncertu.

Přehled základních vlastností:

 • Věrný a čistý zvuk z primárního zdroje se elegantně snoubí s přirozeným zvukem zachyceným mimo osu mikrofonu.
 • DPA 2017 je velmi odolný a jeho zesílená konstrukce je vhodná pro práci v náročných podmínkách, včetně prostředí s vysokou vlhkostí.
 • Mimořádné odmítnutí signálu mimo osu mikrofonu optimálním způsobem izoluje hlavní zvukový zdroj od okolního hluku.
 • Extrémně směrová snímací charakteristika, které napomáhá interferenční trubice uschovaná uvnitř kompaktního těla mikrofonu.
 • Snadné použití i umístění v pevných pozicích, na mikrofonních tyčích či kamerových systémech.
 • Nízká úroveň vlastního šumu je předpokladem excelentního výkonu v tichém prostředí.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného mikrofonu? Pro film i divadlo. Pro ozvučení nejrůznějších prostor, orchestru, kapely, hudebního nástroje,...

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com