Modely MFX jsou nové multifunkční odposlechy značky EV doplňující řadu line-array reprosoustav X-Live Advance

Modely MFX jsou nové multifunkční odposlechy značky EV doplňující řadu line-array reprosoustav X-Live Advance

Novinky

Na veletrhu InfoComm 2019 se poprvé představily nové multifunkční odposlechy Electro-Voice MFX. Modely MFX-12MC a MFX-15MC jsou pasivní dvanácti- respektive patnáctipalcové dvoupásmové koaxiální odposlechové reproduktory s výkonem projektovaným tak, aby doplňoval řadu line-array reproduktorů X-Line Advance, konkrétně modely X1, X2, X12-128 a X12-125F a jim odpovídající instalační verze.

Multifunkční odposlechové reproduktory MFX využívají koaxiálně uspořádaných vysokofrekvenčních a nízkofrekvenčních měničů doplněných novým inovativním vlnovodem s konstantní směrovostí z dílny společnosti Electro-Voice v novém přechodovém designu. Pokrytí v odposlechové orientaci je 40° horizontálně a 60° vertikálně. Rozměry a umístění vlnovodu interagují s reproduktorem a efektivně vytvářejí dvoupólový výstup, což zlepšuje kontrolu pokrytí ve středním pásmu.

Kromě toho, že tyto reproduktory poskytují stabilní zvukový obraz i tehdy, kdy zpěvák vystoupí mimo osu, jejich kompaktní koaxiální konstrukce představuje výhodu v tom, že jsou na scéně méně nápadné a nenarušují tak výhled divákům a na pódiu tolik nepřekážejí. Nové pojetí reprobeden s dvěma odposlechovými úhly (35° a 55°) umožňuje zacílit výstup přesně na vystupujícího umělce.

Multifunkční odposlechy MFX jsou optimalizovány pro použití společně se zesilovači TGX10 nebo IPX10:4 od sesterské značky Dynacord. Oba modely lze použít jak v pasivním režimu, tak v režimu s dvěma zesilovači a je možné je přizpůsobit podle způsobu použití pomocí nastavení DSP v zesilovačích. Hodnoty výkonu jsou u modelu MFX12MC 400W (nominální výkon) a 4000W (maximální výkon); model MFX-15MC má pak nominální výkon 500W a maximální výkon 4000W. Maximální hladina akustického tlaku je 135dB u MFX-12MC a 136dB u MFX-15MC.

Kromě své primární funkce jevištních odposlechů jsou oba modely MFX-12MC i MFX-15MC vybaveny otvorem pro stojan (úhledně umístěným v jedné z bočních prohlubní pro držadlo), takže mohou posloužit i jako přenosné hlavní/celopásmové ozvučení malých prostor s použitím trojnožek nebo stojanů pro subwoofery. Pokrytí při tomto způsobu použití je 60° horizontálně a 40° vertikálně. Jejich multifunkcionalitu dále rozšiřují čtyři závěsná oka M10, jimiž je každý model vybaven. Pro realizaci dočasných nebo stálých instalací jsou dostupné U držáky, vidlice, adaptér pro volbu náklonu, svěrky, adaptéry pro stojan nebo držák a závěsný modul. Odolný nátěr EVCoat (v bílé nebo černé barvě) a 1,5mm silná nerezová mřížka spojují dlouhou životnost profi-úrovně s elegantním vzhledem.

Multifunkční odposlechové reproduktory MFX byly zkonstruovány s cílem vytvořit vyvážené spojení profesionálního výkonu a ceny. Cílovými zákazníky budou produkční společnosti, které zajišťují ozvučovací aparatury pro jakýkoliv druh živého vystoupení včetně přednášek, firemních akcí, bohoslužeb a koncertů. Multifunkční založení těchto reproduktorů z nich činí atraktivnější investici pro zvukařské firmy, protože je lze použít mnoha různými způsoby.

Chcete poradit s výběrem vhodné aparatury, mikrofonů,... pro ozvučení nejrůznějších prostor?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com