Lifesize Cloud přibírá Google do oblasti profesionálních videokonferencí

Lifesize Cloud přibírá Google do oblasti profesionálních videokonferencí

Novinky

Nejnovější Lifesize Cloud s novými koncovými body a službou Google Chromebox rozšiřují profesionální videokonference i do malých kanceláří.

ifesize nedávno představil dva nové koncové body, které spolu s Google službami zaplňují mezeru na trhu. Podle expertů existovala mezi segmentem velkých videokonferenčních systémů a prostředky osobní komunikace mezera na trhu.

Nové koncové body cílí na kanceláře pro tři až čtyři osoby. Výrobce rovněž aktualizoval videokonferenční službu Lifesize Cloud o rozšíření integrace mezi existujícími podnikovými aplikacemi a funkcionalitou prohlížečů typu click-and-call.

Tyto malé kanceláře, typicky používané pro neplánovaná ad-hoc jednání, potřebují pro pracovníky právě takové nástroje,“ říká Roopam Jain, analytička společnosti Frost and Sullivan. „Avšak videokonferenční nástroje na současném trhu jsou často příliš rozsáhlé a komplexní pro podobné použití. Mnoho firem, zejména malé až střední velikosti, potřebuje lehký a rozšiřitelný videokonferenční systém.“

Podnikový videokonferenční systém: Koncové body pro malé kanceláře

Podnikový videokonferenční systém: Koncové body pro malé kanceláře

„Nové koncové body Lifesize Icon 400 a Lifesize Icon Flex se rovněž skvěle hodí pro menší nebo záložní konferenční místnosti ve větších firmách. Přesto, že hardware je ideální i pro středně velké firmy, jsou oba produkty dostatečně jednoduché na obsluhu i pro nasazení v nejmenších firmách bez IT podpory,“ dodává Craig Malloy, zakladatel a CEO Lifesize

„Lifesize Icon 400 vyžaduje online službu Lifesize Cloud, která využívá stále oblíbenější standard WebRTC, umožňující funkce „click-to-call“ ve webovém prohlížeči. Dva účastníci mohou být okamžitě a snadno propojeni, jakmile se Icon 400 připojí do IP sítě. Uživatel může uskutečnit ad-hoc hovor kliknutím na položku v adresáři (se zobrazením aktuální dostupnosti) nebo naplánovat jednání až 25 účastníků. Externí účastníci se mohou připojit i s pomocí svého laptopu, tabletu nebo smartphonu. Připojení ke službě Lifesize Cloud navíc nabízí automatické softwarové i bezpečnostní aktualizace pro Icon 400, který je již v nabídce,“ dodává Malloy.

„Na rozdíl od Icon 400 nevyžaduje Lifesize Icon Flex aktivní službu Lifesize Cloud. Tento videosystém je totiž určen pro podniky, které již využívají jako primární nástroj aplikace osobní komunikace, jako např.: Skype, Google Hangouts a Cisco Jabber,“ vysvětluje Jain (Frost and Sullivan).

„Uživatelé mohou připojit své počítače přes USB. Icon Flex poté převezme zachytávání obrazu, zvuku i jejich zpracování."

Aktualizace Lifesize Cloud

„Trh s videokonferenčními systémy je poměrně zaplněný, avšak softwarová a cloudová řešení představují nízkonákladovou alternativu teleprezenčním systémům, které jsou někdy náročné na obsluhu. Jednoduchost dvou nových zařízení kombinovaná s cloudovým přístupem znamená souhru přístupu Lifesize a očekávání zákazníků ohledně toho, jakým způsobem chtějí kupovat a používat videokonferenční systémy,“ dodává Jain.

Nová verze Lifesize Cloud nabízí konektivitu „click-to-call“ z prohlížečů Firefox, Internet Explorer, Google Chrome nebo Safari bez ohledu na platformu. Uživatelé služby Lifesize Cloud nyní mohou plně využít rozšířené interoperability s kancelářskými aplikacemi, včetně nového pluginu pro Outlook a Chrome Extension pro plánování konferencí přes Google Calendar. Uživatelé mohou rovněž pozvat další účastníky přímo z Google Calendar nebo Outlook bez nutnosti spouštět aplikaci Lifesize Cloud.

Lifesize Cloud také plně spolupracuje s Microsoft Lync, takže uživatelé Lyncu se mohou připojovat do konference Lifesize Cloud přímo ze svého klienta Lync.

Jain dále pokračuje: „Integrace Lyncu a Googlu je kritická pro jakýkoliv konferenční systém, který se má dále vyvíjet. Z důvodu snahy vytvořit jednoduchou a snadnou strategii využití videokomunikace se řada firem spoléhá na Lync (nyní Skype for Business) a Google Apps.“

Integrace přináší další užitek nejen možností vzájemné komunikace mezi uživateli, ale rovněž rozšířením dosahu mimo interní využití i na spojení s externími uživateli, zejména se zákazníky a obchodními partnery.

Chcete se o smart videu a cloudových službách dovědět více, navrhnout videokonferenční systém dle potřeb a velikosti vaší firmy?
Máte zájem vyzkoušet si videokonferenci zdarma ve vaší firmě?

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com