EVERSE 12 – robustní zvuk napájený bateriemi – přepněte na vyšší level

EVERSE 12 – robustní zvuk napájený bateriemi – přepněte na vyšší level

Novinky

Profesionální zvuk v mimořádně kompaktním, lehkém a odolném provedení. Svoboda a flexibilita bezdrátového připojení. Electro-Voice novinkou EVERSE 12 navazuje na úspěch modelu EVERSE 8, kterým společnost Electro-Voice odvážným způsobem propojila světy vysoce profesionálního ozvučení a bateriemi napájených, přenosných reproduktorů. Přestože se EVERSE 8 velmi rychle staly pro konkurenci těžko dosažitelným měřítkem, nyní, po necelých patnácti měsících, zvyšuje tato značka svůj náskok ještě více. Nový, dvoupásmový 12” model EVERSE 12 je totiž připraven pro uživatele, kteří se chtějí těšit z výhod vysoce výkonné baterie a bezdrátového připojení, ale ve srovnání s úspěšnou osmipalcovou verzí potřebují větší a hlasitější systém. 

leden 2024

EVERSE 12 se od konkurence odlišuje skutečně působivými parametry, které tento systém výrazně oddělují od obvyklých a běžně dostupných „párty reproduktorů". Electro-Voice tedy nijak nevybočuje ze svého zaměření a zůstává výrobcem plně profesionálního vybavení. To ostatně dokazuje například maximální úroveň akustického tlaku 126 dB (pro srovnání: EVERSE 8 dosahuje SPL 121 dB), spodní hodnota frekvenčního rozsahu 45 Hz či pokrytí v úhlu 100º x 60º.

Pokud tedy spojíte pro EV typickou čistotu zvukového podání s takto vysokou úrovní SPL a dechberoucí reprodukcí basů, máte před sebou reproduktor vhodný pro celou řadu situací uvnitř i venku. DJský set na střeše, vystoupení na terase, venkovní svatba, výstavy, různé eventy, busking na pláži nebo ozvučení zahradní párty – to vše jsou scénáře, kde EVERSE 12 odvede službu profesionálního PA systému. Jedná se o výborné řešení pro hudebníky, DJe, rentalové společnosti a audio nadšence, kteří potřebují „velký zvuk s sebou“ – bez napájecího kabelu.

Atraktivitu EVERSE 12 ještě více umocňuje napájení sadou speciálně navržených vysokokapacitních Li-ion baterií. Ty jsou uzpůsobeny pro audio provoz a mají dostatečnou životnost pro více než dvanáctihodinovou hudební produkci při průměrné úrovni SPL 100 dB, a nebo šest a více hodin při maximální výstupní úrovni před indikací limitu (čímž překonává ekvivalentní výkon EVERSE 8 na 95 dB). Ochranné obvody navíc snižují riziko vybití baterie na tak nízkou úroveň napětí, která by již nedovolovala její následné dobití (například po dlouhém období nečinnosti). Šrouby jistící šachtu s bateriemi lze snadno povolit bez pomocí šroubováku.

Nejsou to ovšem jen působivý výkon a výdrž, které dělají z EVERSE 12 excelentní reproduktor pro vnitřní i venkovní nasazení. Zmínit je třeba také použité technologie, jeho vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, výkonný kompresní měnič s titanovou membránou, bezdrátový stereo přenos a ovládání/mix pomocí k tomu určené mobilní aplikace.

Dvanáctipalcový woofer a titanový tweeter jsou uchyceny ke speciálnímu patentovanému vlnovodu SST (Signal Synchronized Transducers), který navzdory menším rozměrům ozvučnice rozšiřuje basovou odezvu systému a přispívá k vyrovnanému vertikálnímu i horizontálnímu pokrytí napříč celým frekvenčním spektrem. EVERSE 12 je buzen vysoce účinným 400wattovým zesilovačem ve třídě D. Zesilovač i jeho DSP modul byl vyvinut ve spolupráci se špičkovým týmem elektrotechniků sesterské značky Dynacord. Stejně jako u osmipalcového modelu i zde uživatelé naleznou mnoho profesionálních prvků, které jim pomohou k soběstačnému nastavení systému, tzv. od vstupu až po výstup. Jsou to: vestavěný čtyřkanálový digitální mix s efekty a processingem studiové kvality, 48V phantomové napájení, funkce pro potlačení zpětné vazby či Audio Ducking.

Díky mobilní aplikaci EV QuickSmart má uživatel přístup ke snadnému bezdrátovému ovládání a monitoringu. S její pomocí lze přes telefon či tablet nastavovat potřebné aspekty zvuku, veškeré efekty a mixážní funkce. Aplikace také umožňuje v libovolné kombinaci spárovat a seskupit až šest přenosných reproduktorů Electro-Voice s podporou Bluetooth®.

Pro stereo provoz jsou reproduktory EVERSE 12 vybaveny funkcí bezdrátového stereo streamování přes Bluetooth rozhraní. Intuitivní rozhraní dovoluje uživatelům soustředit se na samotné představení a výkon, nikoliv na hardware. Nastavení systému v místě akce lze provést během několika málo sekund pomocí jediného ovladače a LCD displeje. S pomocí integrovaného 12V DC portu lze pohodlně skrze baterii EVERSE 12 napájet bezdrátový mikrofonní systém, jako je například Electro-Voice RE3 či R300. Přihrádku na příslušenství lze jednoduše připevnit na vršek EVERSE 12, tak aby byl přijímač bezpečně usazen na místě. Součástí výbavy je také nabíjecí port pro mobilní zařízení, pokud je při streamování potřeba dobíjení. Další možnosti připojení pak zajišťují kombinované XLR/TRS konektory, 3,5mm stereo jack a TRS vstup pro nožní přepínač.

Každičký detail EVERSE 12 vychází vstříc co možná nejjednodušší manipulaci a transportu reproduktoru a zároveň opět stvrzuje reputaci systémů EV coby mimořádně odolných zařízení. Ergonomicky tvarovaná – na dotek měkká – rukojeť a špičková odlehčená konstrukce usnadňují také montáž EVERSE 12, ať už na stativ pro delší „dostřel“, naležato v roli pódiového odposlechu (při využití úhlu 55°), anebo ve svislé poloze (s 25° úhlem zpětného rázu).

Vestavěné nožičky s protiskluzovými pryžovými podložkami zajišťují, že systém zůstává pevně na místě. Odolný polypropylenový kryt v kombinaci s přibalenou krytkou vstupů (během provozu na baterie a streamování zvuku přes Bluetooth) propůjčují EVERSE 12 stupeň krytí IP43 – vodě odolnost proti stříkající vodě a slabému dešti. Pro ještě větší odolnost proti povětrnostním vlivům je možné samostatně dokoupit další proti dešťový obal. Mezi volitelným příslušenstvím je k dostání také brašna na příslušenství, do které by se mělo vejít vše, co uživatel kromě svých EVERSE 12 potřebuje.

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších vnitřních či venkovních prostor nebo s výběrem vhodného mikrofonu pro zpěv či ozvučení vašeho nástroje?

Lukáš Král

lukas.kral@audiopro.cz+420 777 238 283

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com