Electro-Voice představuje PREVIEW – software pro predikci zvukového pokrytí poslechového prostoru

Electro-Voice představuje PREVIEW – software pro predikci zvukového pokrytí poslechového prostoru

Novinky

Úkolem tohoto nového softwarového nástroje je efektivní nastavení ozvučovacího systému. Pro tyto účely PREVIEW pracuje s vizuálními modely zvukového pokrytí poslechového prostoru, s predikcemi hladiny akustického tlaku a frekvenční odezvy či s precizními výpočty mechanických zatížení.

Společnost Electro-Voice uvedla PREVIEW jako nový – na platformě nezávislý – softwarový nástroj, který má ozvučovacím a instalačním firmám pomoci optimálně nakonfigurovat jejich linearray systémy. Vizualizace pokrytí poslechového prostoru, predikce akustického tlaku a frekvenční odezvy, či výpočty mechanického zatížení mají přispět k dosažení co nejlepší distribuce zvuku.

PREVIEW pracuje s plno-barevnou 3D simulací prostoru, celou řadou flexibilních nástrojů a velmi přímočarým workflow, v jehož rámci lze rychle vypočítat nejvhodnější nastavení a umístění linearray clusterů, úhly mezi jednotlivými reproduktory, potřebné vybuzení zesilovačů, zpoždění a další důležité parametry. Nový software dokáže rovněž doporučit mechanicky odpovídající kombinace reproduktorů a riggingového hardwaru.

V rámci trojrozměrné modelace prostoru lze libovolně umístit objekty a manipulovat s nimi. Uživatelé mohou vizualizaci otáčet, posouvat, měnit měřítko zobrazení, a nebo se „dívat skrze“ jakýkoliv na přímo zobrazený povrch.

Prostřednictvím sady několika velmi praktických nástrojů uživatel získá optimální zobrazení akustického návrhu skutečného prostoru. Zatímco funkce Quick Map nabízí okamžitou vizualizaci hustoty pokrytí, mapy „Auto dB Range“ detailním způsobem predikují předpokládané úrovně akustického tlaku. Libovolné umístění virtuálního mikrofonu zase dopomáhá k odhadu frekvenční odezvy kdekoliv v rámci dějiště. Obrazovka spektrogramu na vertikální ose zobrazuje frekvenční odezvu každého reproduktoru v bodě, ve kterém se jeho hlavní osa dostává do oblasti poslechu. Tato schémata jsou na obrazovce zobrazena vedle sebe tak, aby měl uživatel přehled o tom, jak rovnoměrně je z frekvenčního hlediska a z hlediska úrovní místo dějiště pokryto. Software je rovněž navržen tak, aby zjednodušil nasazení subwooferů.

Kromě výše uvedených nástrojů PREVIEW generuje detailní zprávy s podrobnými informacemi o akustických a mechanických jevech a pracuje s databázi projektových souborů. Tato databáze umožňuje import stávajících návrhů a ukládání nových projektů, výkresů či šablon.

První verze softwaru PREVIEW podporuje většinu linearray systémů Electro-Voice, včetně X1(i), X2(i), XLC, XLD a XLE, a také příslušných subwooferů. Následující verze přinesou podporu dalších modelů.

Verze PREVIEW pro platformy Windows a Mac OS jsou dostupné ke stažení zdarma – https://products.electrovoice.com/na/en/preview/

Řešíte ozvučením nejrůznějších vnitřních i venkovních prostor? Potřebujete poradit s prostory od menších restaurací, klubů, fitness až po stadiony?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com