DPA představují svůj první mikrofon pro ozvučení kopáku

DPA představují svůj první mikrofon pro ozvučení kopáku

Novinky

Dánské DPA – přední světový výrobce špičkových mikrofonů představil novinku s označením 4055 Kick Drum Microphone. Profesionální mikrofon zachytí skrz naskrz skutečný zvuk velkého bubnu. Svojí unikátní konstrukcí posouvá zvuk kopáku na zcela novou úroveň. 

Mikrofon DPA 4055 pro velký buben je připraven na snímání basových frekvencí a vysoký akustický tlak. Nový člen dánského mikrofonního týmu se v mnohém liší od běžných kopákových modelů. Robustní mikrofon není předem nachystán pro jeden konkrétní zvuk a dává zvukařům prostor vytvarovat jeho charakter podle vlastních potřeb. Po důkladném testování v nejrůznějších hudebních situacích (v popu, rockové hudbě, jazzu, folku i jiných žánrech) DPA Microphones přicházejí s mikrofonem, který s přehledem zvládne náročné prostředí živých koncertů a výbornou práci odvede i ve studiu.

Další unikátní vlastností modelu DPA 4055 je jeho tvar, kterým se odlišuje od jiných mikrofonů pro velký buben. Asymetrické provedení napomůže zvukařům mikrofon snadno zasunout dovnitř bubnu, aniž by hrozilo natržení blány kopáku. Mikrofon lze navíc umístit zvenku i zevnitř bubnu, jeho ideální pozici tak najdete rychle a bez větší námahy. DPA 4055 je vybaven velkým tělem s dostatečným množstvím tlumící akustické pěny umístěné před kapslí za mřížkou. Díky tomu si velmi dobře poradí s větrnými turbulencemi, ke kterým dochází před otvorem v rezonanční bláně kopáku. Všech těchto výhod výrobce dosáhl, aniž by musel přistoupit ke kompromisům, zejména pokud jde o kvalitu zvuku.

Z kreativních možností i kvality, kterou tento mikrofon prokazuje na pódiích i ve studiu, jsme nadšeni. Víme, že i když lidé využívají naše miniaturní modely, pro účely snímání velkého bubnu pořád volí velké mikrofony schopné zvládnout vysoký akustický tlak a ztlumit přirozené větrné rázy vznikající pohybem blány. Během vývoje 4055 jsme všechny tyto nároky vzali v úvahu a přizvali jsme ke konzultacím i několik zvukových mistrů. Výsledkem je mikrofon, který je velký a přitom diskrétní, a který ve srovnání s konkurencí přináší ten nejlepší zvuk.

René Mørch, Product director, DPA Microphones A/S

Tento nový mikrofon pro velký buben vykazuje stejné kvality jako všechny směrové mikrofony DPA, tj. plochou odezvu v ose mikrofonu a velmi kontrolovanou lineární odezvu mimo jeho osu. Plochost křivky otevírá zvukařům prostor pro další úpravy zvuku podle potřeb hudebního žánru, se kterým právě pracují. Na rozdíl od jiným kopákových mikrofonů je u DPA 4055 dobře slyšet rozdíl při umístění v různých úhlech vůči velkému bubnu. Vzhledem k tomu, že se jedná o kondenzátorový model, mikrofon reaguje rychle a produkuje pevný a čistý zvuk dokonce i při velmi vysokém akustickém tlaku (jako maximální SPL je uváděno 164 dB).

Využití DPA 4055 není omezeno pouze na velký buben. Velmi dobře si poradí i s jinými nástroji a zvukovými zdroji, jako jsou například kytarové reproduktory, basy a lesní rohy. Rovná frekvenční odezva a schopnost poskytovat nezabarvený zvuk jsou předpokladem pro to, že si tento mikrofon bude rozumět s mnoha různými druhy nástrojů.

Potřebujete poradit s výběrem mikrofonu? Nebo si chcete některý u nás rovnou vyzkoušet?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com