DPA představuje AIR1 – univerzální větrnou ochranu pro miniaturní mikrofony

DPA představuje AIR1 – univerzální větrnou ochranu pro miniaturní mikrofony

Novinky

Nové univerzální miniaturní protivětrné ochrany (tzv. chlupy), které lze díky patentované kleštině velmi snadno a správně nasadit na všesměrové náhlavní nebo klopové mikrofony s průměrem 2,5-5,8 mm. Nové AIR1 zajistí mikrofonům při venkovním použití konzistentní protivětrnou ochranu i dobrou průzvučnost.

duben 2024

Ochrana, jakou jste ještě neviděli ani neslyšeli!

Ochrana, jakou jste ještě neviděli ani neslyšeli!

Když se nemůžete spolehnout na počasí, spolehněte se na své vybavení.

AIR1 je jedinečná větrná ochrana pro miniaturní mikrofony s patentovanou upevňovací kleštinou, která zaručuje rychlou a správnou montáž, vysoce účinnou a stálou ochranu proti větru a nepřekonatelnou akustickou propustnost. AIR1 pasuje na většinu běžně dostupné miniaturní mikrofony o průměru 2,5–5,8 mm. Balení AIR1 obsahuje dvě ochrany stejné velikosti a barvy.

 • Účinná a konzistentní ochrana proti větru
 • Rychlá, snadná a správná montáž
 • Dokonalá průzvučnost s unikátní kompenzací
 • Šest barevných provedení / dvě velikosti (S a L)
 • Kompatibilní s běžně dostupnými profesionálními miniaturními mikrofony většiny značek

Dvouvrstvá ochrana proti větru

První vrstva je tvořena nově navrženým typem syntetické kožešiny. Díky jemnému vyladění délky, materiálu a hustoty chlupů a také díky vnitřní podšívce přispívá k vysokému útlumu větru a zároveň zachovává akustickou průzvučnost.

Druhou vrstvou je dutina, která obklopuje mikrofon, zachovává odstup chlupů od kapsle a tím udržuje v jejím bezprostředním okolí stálý objem vzduchu. Toho je dosaženo pomocí dvou pevných oblouků a mikrofonní „zarážky“, která pomáhá zajistit, aby byla poloha mikrofonu v akustickém „sweet spotu“ zajištěna co nejlépe. Přidáním této patentované hraniční plochy přímo za kapsli se kolem membrány mikrofonu vytváří tlakové pole, které má specifický frekvenční rozsah, jenž je akusticky zesílen. Přesné vyladění rozměrů „zarážky“ umožnilo společnosti DPA upravit frekvenční zesílení tak, aby kompenzovalo frekvence, které kožešina tlumí.

Snadná montáž i se zavřenýma očima

Ochrana AIR1 byla navržena tak, aby ji uživatelé mohli snadno a rychle nasadit na mikrofon i v nepříznivém počasí. Dostatečně velké ústí, z odolného plastu vyrobená kleština s ocelovou pružinou a mikrofonní zarážka pomáhají uživateli nasadit větrnou ochranu rychle a zároveň tak, aby mikrofon zůstal v optimální poloze.

Protivětrná ochrana DPA AIR1 zbavuje uživatele všech starostí, které jsou spojené s používánímm miniaturních mikrofonů venku v terénu. Montáž většiny protivětrných ochran, které jsou dnes na trhu, je komplikovaná a zabere příliš mnoho času. Kromě toho ochrany často znesnadňují optimální polohu mikrofonu a často také mění jeho frekvenční. Málokdy se najde produkt, který lze považovat za přelomový. My ale věříme, že DPA AIR1 je přesně takovým produktem, který boří všechny stereotypy.

Helga Volha Somava, Product management director, DPA Microphones

Materiál

Ochrana AIR1 je vyrobena z odolného plastového materiálu (s UV stabilizací), který se používá například u automobilových světel a odolá nepříznivému počasí a opakovanému používání. Pro trvale pevné uchycení mikrofonu použila společnost DPA pružinu z nerezové oceli, která je na rozdíl od elastických pásků navržena tak, aby uprostřed používání nepraskla a časem se neopotřebovala. Vlákna chlupů jsou navíc vyvinuta tak, aby neztrácela barvu, mají tvarovou paměť a jejich údržba je snadná. Řešení úchytu minimalizuje manipulaci s kožešinou, díky čemuž si AIR1 udrží svůj tvar mnohem déle než konkurenční modely.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného mikrofonu pro váš zpěv nebo ozvučení vašeho nástroje? 

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com