DPA Microphones uvádějí svoji první sadu mikrofonů na bicí

DPA Microphones uvádějí svoji první sadu mikrofonů na bicí

Novinky

Vzhledem k prověřeným kvalitám dánského výrobce se nade vši pochybnost můžeme těšit na zřetelnou a dokonale přirozenou reprodukci nástroje, který dokáže zvukaře potrápit svojí nízkofrekvenční charakteristikou, vysokým akustickým tlakem a obrovským dynamickým rozsahem.

březen 2023

Sada DDK4000 obsahuje model 4055 Kick Drum Mic, jenž je absolutní špičkou mezi kopákovými mikrofony, dále novinku DPA 2012 Cardioid a stereo pár – rovněž nových – mikrofonů 2015 Wide Cardioid. Do „sedmi statečných“ dopočítejte ještě trojici nástrojových mikrofonů vyhlášené řady 4099 CORE. Při vzniku DDK4000 byla zcela logicky prvořadou vlastností odolnost. Výrobce navíc sadu důkladně testoval, aby bezchybně fungovala při snímání bicích ve všech hudebních žánrech, a také aby obstála veškerým možným nárokům života na muzikantských a zvukařských cestách.

Jsme nadšeni, že můžeme zvukařům nabídnout dokonalé řešení pro snímání bicích. Naše sada se skládá z několika nástrojových mikrofonů s podobnými zvukovými vlastnostmi a umožňuje zvukovým mistrům zachytit jednotný, nezabarvený zvuk celé bicí soupravy. Každý mikrofon je navržen s lineární odezvou v ose a mimo osu, což zvukaři pomáhá zachovat přirozený zvuk a zachytit organické prolínání mezi bicími a činely. Máte-li na počátku jasný a věrný zvuk celé bicí soupravy, není lepšího výchozího bodu pro další úpravy. S touto mikrofonní sadou vnášíme do našeho řemesla další prostor pro kreativitu i vysoce kvalitní zvuk. Jsme za to velice rádi a těšíme se, až DDK4000 poprvé představíme na veletrhu NAMM. (duben 2023)

Bo Brinck, Product Specialist/Sound Engineer, DPA Microphones

Mikrofon 4055 je specialistou na snímání velkého bubnu a jako takový je připraven na zachycení basových frekvencí a vysoký akustický tlak. Nabízí velmi hutný, přirozený a dobře definovaný zvuk, a na rozdíl od běžných kopákových mikrofonů není předem nachystán pro jeden konkrétní zvukový charakter. Vzhledem k tomu, že se jedná o kondenzátorový model, mikrofon reaguje rychle a produkuje pevný a čistý zvuk dokonce i při velmi vysokém SPL (až 164 dB). DPA 4055 se od konkurence  odlišuje také svým tvarem. Asymetrické provedení napomůže zvukařům mikrofon snadno zasunout dovnitř bubnu, aniž by hrozilo natržení blány kopáku.

Mikrofon lze tedy umístit zvenku i zevnitř bubnu a jeho ideální pozici tak najdete rychle a bez větší námahy. DPA 4055 je vybaven velkým tělem s dostatečným množstvím tlumící akustické pěny umístěné před kapslí za mřížkou. Díky tomu si velmi dobře poradí s větrnými turbulencemi, ke kterým dochází před otvorem v rezonanční bláně kopáku.

Kompaktní model 2012 Cardioid slouží jako spolehlivý tužkový mikrofon, s jehož pomocí zachytíte  čistě zvuk nástroje. Na rozdíl od dynamických mikrofonů kombinuje robustní konstrukci se sofistikovaným snímáním zvuku, rozšířeným frekvenčním rozsahem a neutrální frekvenční odezvou. Díky drobnému provedení se na koncertních pódiích uplatní při přesném blízkém snímání. Výjimečná transientní odezva umožňuje mikrofonu zvládat vysoké hodnoty akustického tlaku a zároveň zachytit ty nejjemnější zvukové detaily.

Stereo pár mikrofonů DPA 2015 je navržen pro použití v roli overheadů nad bicí soupravou. Tento model se vyznačuje širokou kardioidní směrovostí a lineární frekvenční odezvou. Pár lze oproti běžné praxi umístit blíže k bicí soupravě a zachytit tak vyvážený zvuk celého nástroje s menšími přeslechy z pódia. Kompaktní  odolné provedení je navíc předpokladem nenápadného umístění mikrofonů na pódiu jakékoliv velikosti.  Mikrofony 2012 a 2015 jsou vybaveny před-polarizovanou kondenzátorovou 17mm kapslí, která je dokonale přizpůsobena zamýšlenému použití.

Oceňované nástrojové mikrofony 4099 CORE pracují s firemní amplifikační technologií „CORE by DPA“ a jsou navrženy tak, aby – od nejvyšších výšek až po nejnižší hloubky – minimalizovaly zkreslení a zvyšovaly dynamický rozsah. Sada DDK4000 je vybavena verzí  4099 CORE „Extreme SPL“ (s dynamickým rozsahem 109 dB), jež je ideální pro snímání bicích. Tato stálice mezi mikrofony DPA je známa svými diskrétními rozměry a univerzálními možnostmi montáže/uchycení (klip). Skvěle se hodí pro různé využití ve studiích, divadlech i během živých koncertů.

Sada DDK4000 je (stejně jako většina mikrofonů firmy DPA) dodávána v robustním kufru, ve kterém naleznete také potřebné mikrofonní držáky a adaptéry. K dispozici je i další příslušenství, jako např. rameno pro stereofonní snímání, držák na husím krku a odpovídající odpružené držáky.

Chcete se osobně seznámit (nejen) s mikrofony DPA? Potřebujete poradit s výběrem vhodného mikrofonu na zpěv či ozvučení vašeho nástroje?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com