Dlouho očekávané 6“ studiové monitory APS KLASIK už v prodeji

Dlouho očekávané 6“ studiové monitory APS KLASIK už v prodeji

Novinky

Hlavní předností nového nearfield monitoru KLASIK, je nekompromisní věrnost zvuku, kterou již slovy chvály ocenilo několik předních světových zvukařů.

Nástupce modelu APS IO, který by se cenově vešel do rozpočtu středoevropských nahrávacích studií a přitom neznamenal ústupek co se kvality použitých komponentů a následně zvuku týče, vyvíjeli u polských APS téměř tři roky. Hlavní předností nového nearfield monitoru KLASIK, je nekompromisní věrnost zvuku, kterou již slovy chvály ocenilo několik předních světových zvukařů. Firmě APS se podařilo vyvinout kompatní studiový poslech s velmi vyrovnaným přednesem a to i co se týče změřené kmitočtové odezvy a fázové charakteristiky, což je faktor, který mnozí výrobci opomíjejí. Nové APS KLASIK se tak výtečně hodí jako hlavní poslech nejen do středních, ale zejména do menších studiových místností, kde by velké monitory nebylo možné smyslupně využít.

Na svých předchozích modelech u APS spolupracoval se špičkovým norským výrobcem reproduktorů značky SEAS a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Jako vysokotónový měnič byl použit reproduktor s lehkou 19mm vrchlíkovou membránou z titanové slitiny, který garantuje nízké zkreslení a tím i čistotu jednotlivých hudebních složek. Přesné, rychlé a vzhledem k velikosti i překvapivě hluboké basy jsou dílem vynikajícího zákaznického šesti palcového hlubokotónového reproduktoru, který se pyšní měkkými závěsy a také silným a technologicky zmodernizovaným systémem magnetů. Zesilovače klasické třídy AB a elektronická výhybka včetně korekčních obvodů (ovládaných samozřejmě přepínači, nikoli šumově podřadnými otočnými potenciometry), byly navrženy velmi citlivě při zachování nejvyšších standardů kvality, jak se na studiové monitory sluší a patří. Z technických parametrů mi dovolte uvést kmitočtový rozsah ±2dB: 35 Hz - 25 kHz, celkové harmonické zkreslení 0.005 %, maximální hlasitost 111dB SPL (pár v 1m) a hmotnost 8,5kg (více technických parametrů najdete na www.aps-company.com ). Elektronika beden je vybavena nejen všemi potřebnými ochranami proti zničení (tepelná, RMS, špičková), ale dokonce i odzemňovacím přepínačem proti rušivému bručení způsobenému zemní smyčkou. žít.

Každá vyrobená bedna je nejen přeměřena, ale oba monitory jsou také individuálně spárovány s maximální odchylkou menší než 0,5dB. Nadšení uživatelé značky APS si již zvykli na možnost zákaznické povrchové úpravy a ani KLASIKy v tomto směru nejsou výjimkou. Pokud se vám z nějakého důvodu nelíbí standardní černá můžete si pořídit své nearfieldy v jakémkoliv barevném laku, nebo dokonce v designu světlého či tmavého dřeva (dle vzorníku dýhy). Polští APS opět dokázali, že kvalitní studiové monitory lze na principech malosériové výroby vyrábět i ve středoevropských podmínkách a úspěšně tak konkurovat velkým zavedeným a drahým značkám. Jejich nový model KLASIK již pozvolna nachází své fanoušky zejména u hudebních producentů a zvukařů středních a menších nahrávacích studiích a to i u nás.

Chcete si KLASIKy nebo i jiné reprosoustavy z naší nabídky u nás poslechnout?  Nejste si jisti výběrem ozvučovací techniky? Rádi vám poradíme.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com