Clear-Com rozšířil řadu interkomů FreeSpeak o novou základní stanici FreeSpeak Edge

Clear-Com rozšířil řadu interkomů FreeSpeak o novou základní stanici FreeSpeak Edge

Novinky

Nová základní IP stanici FreeSpeak Edge podporuje celou řadu oceňovaných digitálních bezdrátových interkomů FreeSpeak, včetně systémů operujících v pásmech 1,8 GHz (také tranceivery E1 a IP), 2,4 GHz a 5 GHz, a také  produkty jiných výrobců s podporou protokolu Dante. Nová základní stanice od Clear-Com představuje dostupné IP řešení, je určena pro širokou skupinu uživatelů.

Kromě toho, že se jedná o soběstačné „standalone“ řešení pro systémy FreeSpeak Edge 5GHz, díky propojení přes AES67 lze základní stanici FreeSpeak Edge využívat rovněž jako podpůrný systém pro IP transceivery FreeSpeak 1.9 GHz (dříve bylo toto možné pouze přes systémy Eclipse Digital Matrix s kartou E-IPA). Nové zařízení o výšce jedné rackové jednotky dokáže pracovat až se 16 beltpacky a 6 IP transceivery (nebo s 10 transceivery typu E1). Vyznačuje se mimořádnou flexibilitou, pokud jde o kombinování pásem, a je také vybaveno až osmi porty pro interoperabilitu s Dante zařízeními jiných výrobců. Díky kombinaci IP a  2- či 4vodičových audio portů dokáže základní stanice FreeSpeak Edge integrovat různé systémy, včetně partyline systému Clear-Com Encore a dokonce i dvoucestných radiostanic s inteligentním GPIO rozhraním.

Konfigurace základní stanice FreeSpeak Edge je prováděna přes webové rozhraní pomocí softwaru Clear-Com CCM. Tato aplikace byla od základů přepracována tak, aby s pomocí intuitivních menu a funkcí výrazně proces konfigurace vylepšila. Nový CCM pracuje i s okamžitým monitoringem systému, jenž pomáhá redukovat možné prostoje.

V případě nové stanice kladl výrobce důraz na rychlé zprovoznění systému. Uživatelé s transceiverem a dvěma beltpacky mohou být připraveni za méně než 5 minut. Mezi další funkce patří defaultní nastavení systému, které je funkční ihned po vybalení, schopnost přidávat transceivery za provozu přímo z předního panelu, a také schopnost připojit beltpacky přes USB rozhraní. Všechny tyto prvky dohromady tvoří systém, který je ideální pro odbavení živých eventů, či jiných událostí, kde se takříkajíc „hraje o čas“.

I když naši zákazníci dávají často přednost integrovanému řešení, které v rámci jednoho systému pracuje s bezdrátovými i kabelovými prvky, mnoho z nich stále hledá specializovaný bezdrátový provoz, často za účelem propojení s již existujícími systémy. I když jsme těmto zákazníkům dosud nabízeli stávající FreeSpeak II Base II, požadavek na IP řešení tohoto typu byl stále zřetelnější. Stanice FreeSpeak Edge tuto potřebu splňuje jak architekturou svého IP transceiveru, tak možností připojit externí systémy přes obecně rozšířené IP protokoly.

Stephen Sandford, Senior Product Manager – Clear-Com

Zajímají vás interkomová řešení? Rádi poradíme s výběrem vhodného interkomu pro vaše akce.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com