Ceiling Microphone Array Dante – nové stropní mikrofony určené pro audio konference i ozvučení různých prostor

Ceiling Microphone Array Dante – nové stropní mikrofony určené pro audio konference i ozvučení různých prostor

Novinky

Společnost ClearOne rozšířila svou produktovou řadu výrobků určených pro pořádání audio konferencí uvedením svého stropního mikrofonu Ceiling Microphone Array Dante, mikrofonního systému složeného ze tří jednotek se zabudovaným audio síťováním Dante. Toto zařízení lze využít jednak pro pořádání audio konferencí a také pro ozvučení různých prostor.

„Vzhledem k tomu, že společnosti stále více využívají spolupráce na dálku, je důležitější než kdykoliv dříve, aby měly k dispozici vkusné a uživatelsky  jednoduché mikrofony, které zajišťují křišťálově čistý zvuk,“ říká John Nygren, (Director of Business Development for Microphone Solutions). „Stropní mikrofon Ceiling Microphone Array Dante nabízí firmám a systémovým integrátorům prvotřídní řešení, které poskytuje 360° pokrytí prostřednictvím hardwaru a softwaru optimalizovaného pro srozumitelnost mluveného slova. Zajišťuje hladký průběh pracovních schůzek a snadné ovládání; výsledkem je vynikající výkon v různých  jednacích  prostorách.

Každá stropní jednotka Ceiling Microphone Array Dante se skládá ze tří vysoce kvalitních mikrofonů zajišťujících 360° pokrytí celého prostoru zasedacích místností, konferenčních sálů, telemedicínských zařízení a dalších prostor. Síťovací technologie Dante nabízí jednoduché instalační řešení pomocí kabelů CAT5 nebo CAT6. Produkuje nekomprimovaný, multikanálový zvuk s téměř nulovou latencí a přesnou časovou synchronizaci vzorkování v rámci celé sítě. Seskupení tří mikrofonů má rozměry pouhých 3,8 x 7,6 cm, tímto je v současné době jedním z  nejméně nápadných vícejednotkových mikrofonních systémů dostupných na trhu.

Až čtyři stropní mikrofonní systémy ClearOne Ceiling Microphone Array Dante (12 kanálů) je možné vzájemně propojit a dosáhnout tak pokrytí jedné až čtyřech místností. Pro snadnou identifikaci jsou jednotlivé mikrofony v každém systému očíslované.

Mikrofony jsou kompatibilní s mixážními pulty Dante DSP společnosti ClearOne i výrobců třetích stran, jsou vybaveny stíněním proti radiofrekvenčním interferencím, pro zajištění stabilně čistého, nerušeného zvuku s širokým frekvenčním pásmem a vysokým poměrem signálu k šumu. Množství mikrofonů v instalaci lze využít až do maximální kapacity Ethernetového switche nebo DSP mixážního pultu.

„Jednoduchá instalace postavená na Ethernetu šetří čas technikům, protože omezuje množství potřebných kabelů ve srovnání s jednoprvkovými analogovými stropními mikrofony,“ dodává J. Nygren.

Instalace je jednoduchá i díky tomu, že řešení pro jednotlivé místnosti se dá bez problémů rozšířit. Každý mikrofon lze snadno umístit hned u stropu nebo do vzdálenosti až 2 m. Napájení je řešeno přes PoE (Power Over Ethernet) a zabudované LED kontrolky signalizují stav napájení a míru ztlumení každého mikrofonu. 

Potřebujete poradit s vhodným výběrem nejen audio vybavení ale i další konferenční a prezentační techniky pro vaši kancelář či jednací místnost?  

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com