Biamp představil nový video bar a videokonferenční stand-alone kameru pro mimořádný videokonferenční zážitek

Biamp představil nový video bar a videokonferenční stand-alone kameru pro mimořádný videokonferenční zážitek

Novinky

Na veletrhu InfoComm 2024 představila společnost Biamp svůj nový vysoce výkonný konferenční videobar VBC 2800, který patří do rodiny oceňovaných produktů Biamp Parlé, jež kromě konferenčních barů zahrnuje také stropní, stolní a závěsné mikrofony. Nový videobar je vhodný pro nejrůznější typy jednacích prostor, Nejmodernějšími technologiemi je vybavena i druhá výrazná novinka Biampu – kompaktní konferenční kamera Vidi™ 280. Uvedením těchto dvou produktů se společnost Biamp dostala do pozice, kdy dokáže svými konferenčními bary a kamerami vybavit konferenční místnosti jakékoliv velikosti.

červen 2024

Nový videobar model Parlé VBC 2800 zdobí vylepšená optika kamerového systému se 120stupňovým horizontálním úhlem objektivu, až 16násobný digitální zoom a senzor s rozlišením 50 megapixelů.  Stejnou technologií je vybavena i konferenční kamera Vidi™ 280 s funkcí elektronického otáčení, naklápění a přiblížení (ePTZ). 

Naši zákazníci nám neustále připomínají, že Parlé VBC 2500 je nejlépe znějícím konferenčním videobarem na trhu, navíc s naprosto unikátním dosahem mikrofonu. Nový videobar VBC 2800 k výjimečným zvukovým schopnostem přidává navíc nejmodernější kamerové technologie, které mu pomáhají odbavit i ty největší konferenční místnosti. Pro Parlé VBC 2800 i novou kompaktní kameru Vidi 280 jsme použili stejný ePTZ systém se dvěma objektivy. Kvalita snímaného obrazu je tak dobrá, že vzdálení účastníci videokonference mohou zcela zřetelně vidět všechny přítomné v místnosti a užívat si dokonalý zážitek z videokonference.

Joe Andrulis, Executive Vice President of Corporate Development at Biamp

Videobar Parlé VBC 2800 a konferenční kamera Vidi 280 pracují s rozlišením 4K UHD a funkcí automatického framingu, s jehož pomocí se kamera dokáže sama zaměřit a sledovat konkrétní účastníky, respektive přepnout na vhodnější objektiv. Kompaktní a tichý systém dvou kamer je vybaven 16násobným zoomem, který ve větších zasedacích místnostech zajišťuje věrný a ostrý obraz všech účastníků, včetně těch „přiblížených“, kteří se nacházejí dále od konferenčního stolu.

Díky prověřeným technologiím Acoustic Echo Cancellation a AI Noise Reduction je jasné, že VBC 2800 odvede opět výtečnou práci při maskování nežádoucích ruchů. Podobně jako předchozí model VBC 2500, nový videobar využívá 27 mikrofonů s technologií Biamp Beamtracking™, která aktivně sleduje a inteligentním způsobem míchá projevy řečníků v místnosti. Dvojice chytrých reproduktorů navíc kompenzuje zkreslení a využívá technologii dynamického zvýraznění basů. Kromě vynikající reprodukce mluveného slova se tak uživatelé mohou těšit i na plný a podmanivý zvuk. Novinka znovu pracuje s rychlým a jednoduchým nastavením pomocí funkce Biamp Launch, která stisknutím jediného tlačítka dokáže automaticky přizpůsobit videobar akustice místnosti, ve které bude provozován.

Pro uživatele, kteří potřebují „pouze“ výkonnou stand-alone kameru s jednoduchým nastavením, je tu avizovaná Vidi 280. Tuto malou a nenápadnou konferenční kameru lze snadno namontovat v blízkosti obrazovky a snadno ji připojit k videokonferenčním systémům, včetně platforem pro sjednocenou komunikaci, jako jsou Microsoft Teams nebo Zoom, nebo k systémům BYOM, jako je Biamp MAX Connect. Ačkoliv je šasi kamery Vidi 280 pro autonomní provoz vybaveno pěticí vestavěných mikrofonů, lze ji spárovat s konferenčním videobarem Parlé ABC 2500a.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné videokonferenční a prezentační techniky do nejrůznějších prostor?

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com